Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Prospěšné látky v kosmetice: 2. část

Prospěšné látky v kosmetice: 2. část Rostlinná másla, vosky i hydroláty uzamykají v pokožce tolik potřebnou hydrataci a zároveň ji chrání před působením vnějších vlivů a tím pádem i před známkami předčasného stárnutí.
Martina Koubová
5,0 5
6

Přejít na sekci článku:

Aloe vera

Aloe Vera zdroj: freeimages.com

Aloe vera je pro pokožku i náš organizmus hotovým pokladem, neboť je bohaté na množství antioxidantů a vitaminů, tělo regeneruje a aktivně zklidňuje pokožku. Pro vnitřní užití se z listů Aloe Barbadensis lisuje chutná osvěžující šťáva, která harmonizuje zažívání, napomáhá léčbě vleklých zánětů a také posiluje imunitu. Díky tomu je výborným pomocníkem pro osoby trpící na afty a opakované záněty v dutině ústní.

Pro regeneraci pokožky se z Aloe využívá gel či sušené rozdrcené listy. Obsažené antioxidatny, aminokyseliny, vitaminy a minerály poškozenou pokožku hojí a mírní začervenání, podráždění i nepříjemné svědění. Proto je Aloe vhodné pro ošetření spálené pokožky či podrážděné pleti po dlouhém pobytu na slunci. Díky své lehké konzistenci je Aloe vera vhodné pro všechny typy pleti, rychle se vstřebává a pokožku bohatě hydratuje.