Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Krásné tělo do plavek

Krásné tělo do plavek Krásnější do plavek rychle a účinně.
Renata Ježková
4,4 5
8

Přejít na sekci článku:

Zpevnit tělo snadno a rychle

Zázvor zdroj: shutterstock.com

Pevná a pružná kůže působí vždy lépe a opticky ubírá kilogramy. Zpevnit kůži můžeme několika způsoby. Výběrem vhodných ingrediencí v naší pečující kosmetice můžeme podpořit krevní oběh a prokrvení pokožky. Do kožních buněk se pak začne vlásečnicemi transportovat daleko více výživných a prospěšných látek. Pokožka je vyživenější, získá zdravější barvu a elasticitu.

Většinou platí, že látky, která nás dokáží zahřát vnitřně, působí velmi dobře na prokrvení pokožky i zevně. Mezi nejsilnější patří zázvor a pálivá paprika nebo pepř. Zázvor povzbuzuje buněčnou aktivitu a je velmi silným antioxidantem. Tím pádem chrání pokožku proti škodlivému působení volných radikálů, čímž výrazně přispívá k tom, že se kůže dokáže lépe bránit vnějším vlivům a předčasnému stárnutí.

Velmi silným spojencem v tažení za lepší pokožku je kofein. Nikoliv podávaný vnitřně, ale zevně. Paradoxně je to právě jeho schopnost odvodňovat, která nám při zevním použití pomáhá. Dokáže odvodnit tukové buňky, čímž opticky vylepšuje vzhled kůže. Nicméně efekt není trvalý a pokud si přejeme, aby tukové buňky zmenšily svůj objem trvale, budeme muset praktikovat trochu drsnější pohybové aktivity, nežli je pečlivé natírání těla ve sprše.