Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Levandule - fialový zázrak z Provence

Levandule - fialový zázrak z Provence Levandule je nejoblíbenější a nejčastěji používaná rostlina jak pro svoji vůni, tak účinky.
Renata Ježková
4,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Ponořte se do levandule

koupel zdroj: shutterstock.com

A když už jsme se tak krásně ponořili do mystiky, proč se neponořit i do koupele. Levandule už svým názvem odkazuje k očistě těla, neboť pochází z latinského lavare neboli umývat. A přestože kosmetický svět letí kupředu mílovými kroky a jedna zázračná molekula stíhá druhou, tak dřív nebo později si každý z nás uvědomí, že návrat k něčemu tak jednoduchému, tradičnímu a praktickému jako je poctivá kostka mýdla, je uklidňující již sám o sobě a vůně levandule ho jen pozdvihne do vyšších sfér. Tím spíš jedná-li se o mýdla, která pocházejí z kraje, který je geografickým synonymem pro levanduli - z Provence.

Levandulové mýdlo Savon du Midi je tak čisté a tradiční, jak jen mýdlo může být. Je vyráběno ručně v malých manufakturách v jižní Francii a jeho název odkazuje k části Francie, která je proslulá svými olivovníky, jejichž olej tvoří jednu z hlavních ingrediencí pravých francouzských mýdel. Levandulové mýdlo Savon du Midi obsahuje navíc velký podíl bambuckého másla a esenciální olej z levandule. Než jej začnete používat, uložte jej do prádelníku nebo do skříně - nejen, že budete mít nádherně provoněné oblečení, ale zároveň bude odpuzovat všechny nezvané návštěvníky z hmyzí říše.

A pokud by vám tímto způsobem sloužilo tak dobře, že by vám bylo líto ho z prádelníku vytáhnout, tak se tím netrapte, nechte ho tam a sáhněte po levandulovém sprchovém krému Weleda, který nejen nádherně voní, ale díky velkému obsahu sezamového oleje také intenzivně pečuje o pokožku, zatímco levandulový esenciální olej se stará o regeneraci těla i duše. Ale chcete li se opravdu ponořit do levandulového moře, tak vám rozhodně nesmí uniknout koupelová sůl Faran se solí z Mrtvého moře a levandulovým olejem.