Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Levandule - fialový zázrak z Provence

Levandule - fialový zázrak z Provence Levandule je nejoblíbenější a nejčastěji používaná rostlina jak pro svoji vůni, tak účinky.
Renata Ježková
4,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Pojďme stoupat jak levandulový dým

Levandule zdroj: shutterstock.com

Potřebujete levanduli i mimo svůj očistný rituál a tak se snažíte trávit co nejvíce času v okolí prádelníku, kam jste uložili svoji zásobu mýdel? Nezkoušejte hned nějaký odvykací program a raději si pořiďte levandulovou svíčku Kerzenfarm. Nejen, že jde o krásný stylový doplněk do interiéru, ale nemusíte se bát žádných nepříjemných dopadů na zdraví, jelikož svíčky jsou z řepkového vosku lokální německé produkce a vůně je zajištěna jen skutečně čistým levandulovým olejem. Už žádný parafín a syntetické vůně, chtějte pro sebe jen to nejlepší!

A když už jsme zmínili jednotu protikladů, tak k levandulovému ohni rozhodně patří levandulová voda. Tedy vlastně levandulová květinová voda, která sice nevoní tak krásně jako čistý olej, protože se jedná o druhotný produkt, který při destilaci esenciálního oleje vzniká, nicméně její účinky na pleť jsou tak vynikající, že jí to rádi odpustíme. Zklidňuje, tonizuje, hojí...no, však už víte. Je ideálním pomocníkem pro ty, kteří používají olejovou péči, neboť násobí účinek olejů. Nanesením několika kapek oleje na pleť postříkanou levandulovou květinovou vodou vytvoříme emulzi, která se do pleti vsákne daleko lépe a rychleji než samotný olej a navíc tím předcházíme dehydrataci.

A pokud se chystáte někam, kde je to naprosto lavender-free a vy nevíte, jak to přežijete, máme řešení. Levandulová verze populárního all-in-one tekutého mýdla Dr.Bronners vám v jedné malé lahvičce poskytne vše, co potřebujete - sprchový gel, šampon, mýdlo na obličej, v nouzi i pastu na zuby, emulzi na umytí zeleniny a ovoce, na vyčištění skoro čehokoliv, na praní jemného prádla nebo jako repelent. Pokud byste si měli na pustý ostrov vzít jednu věc, tak rozhodně neváhejte. A až vám tam bude smutno a upadnete do deprese, tak ještě pořád můžete inhalovat tu krásnou vůni, která spojí všechny vaše protiklady v jedno, otevře vám korunní čakru a přenese vašeho ducha do nějaké příznivější hmotné reality. Fialové, samozřejmě…

Související produkt
Tekuté universální mýdlo ALL-ONE!, Lavender 240 ml
Dr. Bronner's / 355 Kč
Univerzální mycí a čisticí prostředek s vůní levandule nalezne své využití při péči o pokožku, vlasy a zuby i při úklidu celé domácnosti. A oceníte ho také na cestách.
Detail produktu