Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Mandlové pohlazení od Weledy

Mandlové pohlazení od Weledy Mandle pečuje o citlivou a alergickou pleť.
Renata Ježková
3,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Mandle a švestky

Mandle a švestky zdroj: shutterstock.com

Pleťová péče byla totiž první. Mandlová řada obsahuje dva pleťové krémy, odličovací mléko a mandlový pleťový olej. Jako jediná řada není určena pro konkrétní věkovou skupinu, ale je vhodná pro jakýkoliv věk, pokud máte pleť citlivou, alergickou, ekzematickou a či prostě jen vyžadujete tu nejjemnější péči. Je zkomponovaná tak, aby byla co nejjednodušší, neobsahovala žádné potenciální alergeny nebo dráždivé složky a přitom byla přínosná pro pleť v každém věku. Takže jemná mandlová vůně nás může překvapit, protože mandlový olej přece nevoní. Tu má právě na svědomí druhá účinná složka této řady - švestkový olej. Přestože ho nevidíme v pleťové péči často, je to jeden z nejpříjemnějších olejů v péči o pokožku. Jemně pečuje, velmi dobře se vstřebává a podporuje hydrataci pleti.

Pokud tedy toužíte po skutečně jemné péči, která ale dá vaší pleti vše, co potřebuje, tak jste u mandlové řady Weleda správně. Odlíčit se můžete buď nádherně hutným odličovacím mlékem, které můžete, ale nemusíte smýt vodou. Máte-li totiž pleť velmi suchou nebo se z jakéhokoliv důvodu vyhýbáte vodě, můžete odličovač pouze stáhnout papírovým ubrouskem a v případě potřeby dočistit čistým hydrolátem, ideálně růžovým. Jednak se vám bude hodit ke zbytku produktů, jednak se jedná o nejjemnější květovou vodu. K odlíčení je možné použít i mandlový pleťový olej, který bude ale spolehlivě sloužit i jako pleťové sérum, sérum na konečky vlasů nebo na nehtovou kůžičku. Případně kdekoliv jinde na těle, máte-li pocit, že potřebuje větší péči. Krémy potom existují ve dvou verzích - pleťový a hydratační. Oba obsahují stejné ingredience, ale v jiném množství, takže hydratační krém je lehčí a vhodnější buď pro smíšenou pleť nebo třeba pro letní měsíce.