Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Mléčná krása

Mléčná krása Kosmetika z obsahem mléka není jenom pro Kleopatru.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Mléčná krása zdroj: shutterstock.com

Koupele v mléce byly jedním z tajemství krásy egyptské královny Kleopatry. Ta věřila, že pravidelné koupele v oslím mléce zvláčňují pokožku, bojují proti jejímu stárnutí a přispívají ke zdraví a kráse. Stejně tak i japonské princezny nedaly dopustit na blahodárné účinky mléka na pokožku. A není se čemu divit. Mléčný tuk totiž uklidňuje pokožku a promašťuje ji. Kyselina mléčná působí jako jemný enzymatický peeling, váže vlhkost v pokožce, a hloubkově tak hydratuje. Mléko navíc obsahuje minerály a stopové prvky, stejně tak i vitamíny, které působí na regeneraci pokožky a obnovu kožních buněk.

Díky svému výživnému složení je mléko stále častěji používané i v kosmetice, od mléčných koupelí, které si můžete připravit doma samy z ingrediencích dostupných v každé ledničce, až po mýdla nebo pleťové krémy s obsahem mléka či jiných mléčných produktů. Mezi nejčastěji používané druhy mléka při výrobě kosmetiky patří kravské, kozí a oslí mléko, stále častěji je využívané i mléko velbloudí. I když možná na mléčnou kosmetiku nejsme zatím u nás zvyklí, určitě byste na mléko při péči o pleť neměli zanevřít. Mléko dokonce patří mezi současné hot cosmetics trends v Korei a právě asijské značky využívají mléčných výrobků při výrobě kosmetiky stále častěji. Stejně tak můžete i vy!

Přejít na sekci článku:

S mlékem ke kráse!

S mlékem ke kráse zdroj: shutterstock.com

Kosmetické výrobky obsahující mléčné složky jsou stále populárnější. Není se čemu divit, vysoký obsah bílkovin, mléčného cukru, vitamínů a minerálů dělají z mléka ideální pěstící prostředek pro naši pokožku. Mléko obsahuje především vitamín B a také fosfor, draslík, hořčík, vápník a sodík. Tyto minerální složky a vitaminy jsou velmi prospěšné nejen pro své výživné schopnosti při konzumaci, ale také při péči o pokožku. Naše kůže dokáže stejně jako náš trávicí trakt využít přirozené mléčné bakterie, mléčný tuk i cukr, stejně tak i mléčné proteiny.

Blahodárnými je také používání probiotik a prebiotik na pleť, stejně jako tyto bakterie srovnávají naše zažívání, tak dokáží příznivě působit i na bakterie nacházející se na pokožce. Kožní mikroflóra je díky mléčným baktériím odolnější a zachovává si svou rovnováhu. Obsah mléčných složek v kosmetice dokáže bojovat především proti nerovnováhám pokožky, předchází tak vzniku pupínků, blahodárně působí na akné nebo ekzematickou pokožku. Mléčné bílkoviny navíc kůži hydratují a podporují její přirozenou regeneraci. Mléčný tuk uklidňuje a promašťuje.

Mléko a mléčné produkty bývají nejčastěji přidávány do přírodních mýdel, která jsou díky tomu mnohem výživnější a mají výrazný uklidňující vliv na pokožku. Vynikající pečující vlastnosti mléka můžete také využít při koupeli, mléčné složky bývají přidávány i do sprchových gelů nebo koupelových přísad.