Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Monoi de Tahiti

Monoi de Tahiti Monoi de Tahiti je kokosový olej s macerovanými kvítky gargénie.
Ina Havránková
4,5 5
2

Přejít na sekci článku:

Monoi de Tahiti, univerzální pomocník

Monoi de Tahiti, univerzální pomocník zdroj: shutterstock.com

Olej má širokou škálu použití a věřte mi, že jakmile všechny možnosti vyzkoušíte, zjistíte, že u jedné lahvičky oleje zkrátka nelze zůstat :-).

  • Po sprchování či koupeli olej skvěle zvláčňuje a vyživuje pleť, navrací jí zdravý vzhled a uzamyká v ní potřebnou hydrataci.
  • Poskytuje ochranu pokožce i vlasům před účinky mořské a chlorované vody, slunce a větru, takže ho oceníte na dovolené u moře nebo v létě u bazénu i na horách, kde vám pomůže ochránit citlivou pokožku obličeje před nevyzpytatelným počasím.
  • Olej výborně funguje jako vlasový zábal – dokonale vlasy vyživuje, uzamyká v nich hydrataci, regeneruje a zaceluje i velmi poškozené vlasy a navrací jim pružnost a oslnivý lesk.
  • Trocha oleje přidaná do napuštěné vany vytvoří dokonalou relaxační lázeň, která uvolní nejen tělo, ale i mysl a zahalí vás do okouzlující vůně, která se s teplem ještě více rozvine. Po koupeli navíc budete mít pokožku nádherně jemnou, vláčnou a příjemně provoněnou.
  • Olej se báječně hodí také na relaxační masáže celého těla nebo na masáž bolavých či namožených míst, která pomůže uvolnit. Lehce zahřátý olej pak dokáže pomoci prokrvení prochladlého a únavou zesláblého těla, což oceníte zejména po lyžování či dlouhé zimní procházce.
  • Vzhledem k jeho výjimečným vlastnostem je Monoi de Tahiti přímo předurčen k ošetření pokožky po opalování a to i v případě, kdy dojde k jejímu spálení.
  • Olej je také velmi oblíbeným preventivním prostředkem proti tvorbě strijí v těhotenství, a to nejen díky jeho báječným vlastnostem, díky kterým zůstává pokožka krásná a pružná, ale i díky čistě přírodnímu původu.