Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Najděte svůj ideální pleťový krém

Najděte svůj ideální pleťový krém Správně vybraný pleťové krém je základ péče o pleť.
Renata Ježková
3,8 5
4

Přejít na sekci článku:

Krém na míru

Krém na míru zdroj: shutterstock.com

U pleti platí totéž, co u všeho ostatního - zaměření se na problém má v první řadě za následek jeho zvětšení. Takže pokud máme mastnou pleť a snažíme se všemi možnými prostředky nežádoucí maz odstranit (a to i v případě, že zvolíme adekvátní a přiměřené prostředky), většinou se nám pleť nijak zvlášť výrazně neodvděčí. P éče o sebe má být v prvé řadě příjemná. A měla by nás bavit. A bavit nás bude, pokud výběr prostředků provedeme podle kritérií, které jsou blízká naší duši, ať už podle tabulek zapadáme kamkoliv.

Protože pokud k něčemu iracionálně tíhneme, něco se nám líbí nebo s námi rezonuje, není to nikdy jen tak, a proč to nezohlednit i v kosmetice. Člověk většinou funguje přísně racionálně a v případě péče o sebe a vzhledu to funguje dvojnásob, přestože se každý snaží vypadat, jak je hrozně nad věcí. Takže tak jako tak řešíme primárně jestli ten daný krém obsahuje ty správné složky pro naši pleť nebo ta která sukně zvýrazní nebo potlačí to, co chceme. Zkusme to otočit a jít jen přes pocity, nálady a bezdůvodné sympatie.

Milujete vřes? Tak se nebojte a k tomu v květináči si ho pořiďte i v krému. Ano, krém Coslys s vřesem je na mastnou pleť. Ale to neznamená, že neprospěje i pleti normální nebo v horkých dnes neposlouží jako osvěžující varianta pro pleť sušší. O čokoládě se asi nemusíme dlouze rozepisovat. Natřít si obličej nebo tělo čokoládovou maskou je v první řadě požitek smyslový a to, že to je i funkční, že najednou vedlejší. A z vlastní zkušenosti víme, že existuje i jistá skupina lidí, která zbožňuje natírání bahnem, nejspíš jako kompenzaci toho, jak se v dětství nesměli umazat...

Související produkt
Denní a noční krém pro mastnou pleť 50 ml
Coslys / 396 Kč
Lehký krém s bylinnými extrakty z vřesu či šalvěje jemně pečuje o mastnou pleť, vyživuje ji a chrání. Pomáhá regulovat produkci mazu a zanechává tak pleť matnější a hebčí.
Detail produktu