Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Očista dočista - pleťový peeling

Očista dočista - pleťový peeling Pleťový peeling může být velmi prospěšným kosmetickým zákrokem, pokud jsou produkty správně vybrané.
Renata Ježková
4,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Mechanický peeling

Mechanický peeling zdroj: shutterstock.com

Ten se v našich končinách objevil počátkem devadesátých let a v té době šlo o poměrně revoluční metodu čištění pleti. Podstatou mechanického peelingu je to, že v krémovém základě máme drobné brusné částečky, které nám při masáži mechanicky obrousí povrch pleti. Tyto peelingy “první generace” většinou využívaly jako brusné částice zrníčka z namletých meruňkových pecek, případně mandlových skořápek. Je mnoho značek, které tento typ peelingu nabízejí dodnes a mnoho zákazníků, kteří si jej oblíbili natolik, že nedovolili, aby zmizel v propadlišti dějin, přestože po něm přišlo mnoho a mnoho dalších. Pravděpodobně ho vyzkoušel skoro každý, koho kosmetika jen trochu zajímá. Takže si možná vzpomíná, že to nebylo nic extra příjemného, takový peeling totiž opravdu trochu škrábe a při podrážděné pleti může napáchat víc škody než užitku.

Ale vývoj od té doby pokročil a speciálně ve vodách přírodní kosmetiky nám jde o to, aby byla pleť drážděna co nejméně a tedy i mechanické peelingy prošly poměrně zásadní proměnou. Přestože princip mechanického obrušování zůstal zachován, tak zrníčka většinou nahradily daleko jemnější prášky, případně pro daný účel speciálně vytvořené perličky. Protože se bavíme o přírodní kosmetice, ponechme stranou všemožné nepřírodní vymoženosti a soustřeďme se na to, co nám nabízí právě příroda. A je toho dost. Od prášků z pecek a jader jako jsou například prášek z olivových pecek (Martina Gebhardt, Faran) nebo z jader šípků (Cattier) po rýžový prášek (Coslys) nebo pro úplně nejcitlivější pleť pak kuličky z jojobového vosku (Lavera, Coslys). Ještě vyšší ligou jsou pak peelingy, jejichž brusné částice fungují nejen mechanicky, ale přinášejí jistou přidanou hodnotu, jak je tomu například v hydratačním peelingu španělské značky Naobay, který obsahuje prášek z plodů acai, které jsou přímo nabité prospěšnými látkami, zejména antioxidanty. Zrovna tak zelený jíl je oblíbenou přísadou do peelingů a pokud máme jeho účinek rádi, můžeme si ho užít prakticky kdykoliv - jako jednoduchý, ale účinný peeling nám poslouží troška jílu smíchaná s vodou, hydrolátem nebo Aloe vera, kterou si po odlíčení promasírujeme obličej. Tento peeling je nejen pleti velmi prospěšný, ale také jeden z nejjemnějších, takže jej můžeme použít bez obav i několikrát týdně.