Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Oční krém - nepostradatelný pomocník nebo zbytečnost?

Oční krém - nepostradatelný pomocník nebo zbytečnost? Je používání očního krému nezbytnost nebo zbytečnost?
Renata Ježková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

5x nej pro vaše oči

5x nej pro vaše oči zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Nikdy není lehké vybrat mezi přírodními ingrediencemi v očních krémech ty nej, protože většina přírodních látek je velmi multifunkčních a jsou vynikající ve všech druzích přípravků. Nicméně můžeme vybrat alespoň takové, který byste určitě neměli přehlížet, přestože nebývají na úplně čelních místech a občas na ně zapomeneme kvůli zvučnějším jménům kolegů. Tak tady je pět z nich.

Avokádový olej - má výrazné regenerační účinky a je vynikající pro suchou pleť, dokáže snižovat přehnanou citlivost pleti a při pravidelném používání udržuje pleť hladkou a jemnou.

Aloe vera - je prostě nej na hydrataci a to je to, co po většinu svého života potřebujeme pro oční okolí nejvíce. Dokonce můžeme směle tvrdit, že pokud si dáme záležet na hydrataci včas, možná ty anti-age přípravky nebudeme ještě dlouho potřebovat.

Rakytníkový olej - si ale občas dát můžeme, i když je anti-age. Je to totiž silný antioxidant, takže chrání pleť nejen před předčasným stárnutím, ale také před nepříznivými vnějšími vlivy a má skvělé hojivé a regenerační vlastnosti. V krémech se často vyskytuje i rakytníkový extrakt, který má podobné vlastnosti, ale ne tak intenzivní barvu.

Neroli - květová voda neroli bývá ne úplně běžnou, zato velmi prospěšnou složkou oční péče. Harmonizuje funkce pokožky a zklidňuje suchou pleť. Jemně podporuje mikrocirkulaci, takže přispívá ke zlepšení otoků a kruhů pod očima.

Jojobový olej - není fakticky vzato olej, ale rostlinný vosk a složení je nejpodobnější kožnímu mazu. Tím pádem se skvěle vstřebává a chrání pleť, aniž by ji zatěžoval.

Související produkt
Odličovač očního make-upu pro normální a smíšenou pleť 125 ml
Coslys / 260 Kč
Odličovač s obsahem výtažku z tužebníku chrpy a heřmánku šetrně odlíčí pleť o okolí očí, zklidní ji a ochrání před vysušením.
Detail produktu