Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Péče o pleť v jistém věku

Péče o pleť v jistém věku S přibývajícím věkem nám často přestává vyhovovat naše stávající pleťová péče a přesouváme se do kolonky anti-age.
Renata Ježková
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Správná péče pro moji pleť

Správná péče pro moji pleť zdroj: shutterstock.com

Pokud jste se tedy dostali do fáze, kdy vaše pleť něco chce a potřebuje a vy nevíte přesně, co by to mělo být, tak se zastavte a chvíli pozorujte. Dobrým ukazatelem skutečného stavu naší pleti je pokožka v místech, která příliš neřešíme a spíš je necháváme být. Záda, nohy nebo třeba i pokožka hlavy. Je totiž velmi nepravděpodobné, že budete mít mastnou pleť, ale zbytek těla bude suchý. Také je dobré vzít v potaz stravu a pitný režim. Dá se téměř plošně říct, že pokud nejste člověk, který si skutečně velmi pečlivě zakládá na zdravé výživě, tak s klidem přidejte vodu, esenciální mastné kyseliny a antioxidanty. Konkrétně to znamená víc pít (ideálně vodu filtrovanou šungitem, kterou můžete použít i jako pleťové tonikum), zařadit do jídelníčku nějaké rostlinné oleje (skvělý je konopný, pupalkový nebo brutnákový, ale vybírejte a hlavně střídejte dle libosti) a přidat nějakou tu “superpotravinu” jako je třeba goji nebo klidně i zelený ječmen nebo matcha tea.

A pak začněte hledat něco, čím pleť namažete. Pokud vám to peněženka dovolí, sáhněte po značkách, které slibují luxusnější péči, ale nehleďte na sliby, ale na složení. Přírodní kosmetika má tu výhodu, že i ty nejlevnější ingredience něčím prospěšné jsou (na rozdíl třeba od ropných derivátů nebo silikonů), nicméně vy už chcete něco víc. Jako první vás zajímá základ krému - tj. to, čeho je v tom nejvíc. Některé značky se dokonce obejdou i bez vody, místo které používají šťávu z Aloe vera (Faran, Santaverde) nebo březovou šťávu (Mádara Time Miracle). Což samozřejmě nevídaně rozšiřuje počet benefitů, které vám tato péče může poskytnout, v případě Aloe vera je ale potřeba počítat s trochu hutnější konzistencí, což platí zejména pro Faran, který je velkým oblíbencem všech, jejichž pleť je sušší a potřebuje ochránit a rozmazlit.

Mádara Time Miracle je pro všechny, kteří jedou na high-tech vlně. Roky výzkumů v laboratořích, patentované složky a ambice cílit na samý zdroj - naši DNA - to je Time Miracle. To nejlepší, co dává severská příroda ve spojení s nejnovějšími výzkumy zaručuje jak dokonalé pohodlí, tak skvělé výsledky. Ne nadarmo je Mádara jednou z nejoblíbenějších značek mezi britskými milovníky přírodní péče a její produkty sbírají jednu cenu za druhou. Pokud ale máte pocit, že vám vaše stávající péče vyhovuje, jen by potřebovala nějakou vzpruhu, zkuste ji doplnit jen nějakým sérem, které bude splňovat, co vaše pleť potřebuje nejvíce. Séra jsou specialitou značky S5 a vy si můžete vybrat, jestli potřebujete pleť spíše vyčistit, projasnit, zklidnit, doplnit výživu či omladit. Nebo je s klidem kombinujte, případně použijte místo noční péče.