Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Péče o pleť v jistém věku

Péče o pleť v jistém věku S přibývajícím věkem nám často přestává vyhovovat naše stávající pleťová péče a přesouváme se do kolonky anti-age.
Renata Ježková
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Šťastná pleť s Martinou Gebhardt

Šťastná pleť s Martinou Gebhardt zdroj: shutterstock.com

Péče se sice jmenuje Happy Aging, ale dost už o tom věku. Štěstí se na roky neměří. A s touhle řadou bude vaše pleť šťastná zcela jistě. Veškerá péče značky Martina Gebhardt je založená na myšlence, že zdravá pleť se o sebe umí postarat sama a že my jí v tom máme jen pomáhat - to jest jemně čistit, tonizovat a chránit. Proto obsahuje překvapivě málo přípravků, ale přesto nám nabízí vše, co je potřeba. Kvantita je ale nahrazena kvalitou, protože řada Happy Aging obsahuje ingredience, na které jinde narazíme skutečně jen zřídka nebo vůbec. Kdy jste naposled používali péči s obsahem zlata, stříbra, pravého růžového oleje, výtažky z leknínu nebo kosatce? Rostlinou, kolem je celá řada vystavěna a která je hlavní účinnou složkou, je pak kočičí dráp neboli vilcacora, která má jedinečné imunostimulační účinky a podporuje obnovu a ochranu pleti.

Jemné a vydatné krémové čistící mléko je pro pleť naprosto dostatečnou očistou a v případě velmi suché nebo křehké pleti ani není potřeba použít vodu a je možné ho nanést na suchý obličej a následně stáhnout tonikem, hydrolátem nebo třeba micelární vodou. K dočištění a osvěžení pleti je pak určené tonikum, které je možné použít jak klasicky na vatový tamponek, tak s rozprašovačem jako osvěžení pro pleť. Zároveň je tonikum ideálním podkladem pro krém nebo olejové kapsle, protože obojí se pak lépe a rychleji vstřebá. Kapsle je možné používat různým způsobem - jako večerní péči, několikadenní kůru, vzpruhu po náročném období nebo přidat do krému. Pokud by vám krém byl přece jen moc hutný, sáhněte po pleťovém mléku - aktivní ingredience obsahuje stejné, jen je lehčí a balení je daleko větší, takže je i velmi ekonomicky příznivé. A protože kůže nekončí pod bradou, tak si můžete vybrat i z tělové péče, která vhodně doplňuje tu pleťovou.

Ve většině produktů Martiny Gebhardt narazíte na tajemně znějící ingredienci - spagyrickou esenci nějaké rostliny. Vždy se jedná o rostlinu, která je pro daný produkt zásadní a jejíž síly je zamýšleno využít co nejvíce. A o to právě u spagyrických esencí jde. Většina produktů obsahuje z rostliny, kterou využívají, buď olej nebo extrakt. A nejčastěji jen z jedné části té rostliny, protože se má za to, že daná část obsahuje účinných látek nejvíc. Spagyrická esence je ale složená ze všech částí rostliny, využije se celá rostlina, každá část se zpracuje zvlášť a následně se vše zase smíchá dohromady. Postup je velmi speciální a idea pochází ze středověké alchymie a vychází z alchymistické zásady “rozložit a zase složit”. Má se za to, že tímto způsobem nejen využijete potenciál všech částí rostliny, ale během procesu vzniká vlastně něco úplně nového, co svoji silou ještě předčí původní element. A ať už si o tom myslíme cokoliv, tak jedno je naprosto nezpochybnitelné a můžete se o tom přesvědčit doslova na vlastní kůži - přírodní kosmetika Martina Gebhardt je rozhodně jedna z nejúčinnějších na trhu.

Související produkt
Happy Aging čisticí mléko 150 ml
Martina Gebhardt / 757 Kč
Čisticí mléko pečuje o potřeby zralé pleti a současně lehce odličuje make-up i další nečistoty. Jemné složení plné rostlinných olejů a výtažků spolehlivě rozpustí líčení.
Detail produktu