Podle nosa poznáš kosa, podle rukou věk

3,4 5
7

Přejít na sekci článku:

Přírodní krémy na ruce

Přírodní krémy na rucezdroj: shutterstock.com

Většina konvenčních krémů na ruce obsahuje značné množství ropných derivátů, právě glycerinu a silikony. Hlavně proto, že ropné deriváty a silikony skutečně pokožku chrání, pokud tedy o takovou ochranu stojíme. Kdo pamatuje první krémy na ruce se silikony, tak si možná vzpomene, že se jim říkalo “tekuté rukavice”. A přesně tak to funguje, takže pokud nechceme mít celý den na rukou rukavice, je lépe se poohlédnout po něčem lehčím, prodyšnějším. Skvělým pomocníkem v péči o ruce pak může být například avokádový olej, který najdeme v hojné míře v krémech na ruce Ceano a který je jedním z nejlepších olejů pro péči o suchou a citlivou pokožku. Má vysoké regenerační schopnosti a obsahuje velké množství vitaminů.

Nebo můžeme vsadit na super oleje, které se sice nepoužívají jako základ krému, ale výrazně zvyšují jeho regenerační a ochranné schopnosti. Ty můžeme najít třeba u Weledy, která vsadila na trojku rakytník, granátové jablko, pupalka. Každý z krémů je součástí řady s danou bylinou a vhodně doplňuje její péči a navíc skutečně krásně voní, neboť každá Weleda řada disponuje specifickou vůní přímo pro ni zkomponovanou z čistých esenciálních olejů. Rakytníkový olej je vynikajícím antioxidantem a podporuje hojení, je tudíž vhodný na ruce namáhané, granátové jablko a pupalkový olej jsou pak součástí produktových řad s anti-age efektem (granátové jablko 42 - 56 let, pupalka 56 let a více). Můžeme se tedy řídit doporučením, nicméně oba krémy mají výrazné regenerační schopnosti, takže nám za ně ruce rozhodně poděkují i v případě, že do dané věkové kategorie nespadáme.

Ovšem pokud na péči o ruce dbáme a chceme si pořídit něco, co není úplně běžné, tak i v krémech na ruce máme na výběr mezi značkami, které nepatří k nejběžnějším, ač by si to kvalitou rozhodně zasloužily. Jedním z takových je jablečný krém na ruce francouzské značky Coslys, který sází na regenerační sílu makadamiového oleje, který je složením velmi blízký lidskému mazu a udržuje vitalitu pokožky i v pokročilejším věku. Evolve zase nabízí ochranu díky Aloe, slunečnicovému oleji a výtažku z goji. Navíc disponuje praktickou pumpičkou, což je jedna z nejlepších forem balení krému na ruce, neboť postavena na umyvadlo vedle mýdla vám vždy připomene, že umýt ruce nestačí. A pokud vaše ruce potřebují skutečně extra dávku hydratace, tak Santaverde je tu se svým krémem, který neobsahuje ani kapku vody, zato plno šťávy z Aloe vera, mandlový olej nebo výtažek z cistu šedavého, který je skvělým zdrojem antioxidantů.