Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Předsevzetí v rámci přírodní kosmetiky

Předsevzetí v rámci přírodní kosmetiky Novoroční předsevzetí se většinou týkají zdraví. S tím úzce souvisí i používání přírodní kosmetiky a ekodrogerie. Připomeneme vám, jak moc je to důležité.
Lucie Kalčíková
5,0 5
7

Předsevzetí v rámci přírodní kosmetiky zdroj: unsplash.com

Jste zastáncem předsevzetí do nového roku? Nebo vás to spíš psychicky deptají, protože stejně nikdy nic nedodržíte, a tak si je raději vůbec nedáváte? Dobrá zpráva je, že není třeba nového roku, abyste ve svém životě něco změnili. Stačí se jen skutečně rozhodnout a udělat to. Kdykoliv.

Co se používání přírodní kosmetiky týká, má spousta z nás schovaného nějakého toho nezdravého chemického kostlivce ve skříni. Možná nemáte důvěru v jeho přírodní alternativu nebo se vám jen nechce hledat něco nového nebo jste s ním prostě třeba vytvořili harmonický vztah založený na skutečné lásce. Pokud si ale říkáte, že zdraví škodlivého trápení bylo už dost a s novým rokem se přece jen chcete ještě o kousek víc přiblížit přírodě, pomůžeme vám se rozhodnout, proč vyměnit stávajícího konvenčního partnera za přírodního boha, který to s vaším zdravím a přírodou bude myslet opravdu dobře. Tady jsou asi ti nejproblematičtější.

Parfém

Máte slušnou zásobu přírodní kosmetiky, ale parfému z běžné parfumerie se ne a ne vzdát? Prostě ho milujete a nechcete ho měnit. Mrkněte se ale na jeho složení a pak k nám do magazínu nebo do encyklopedie a odhalte jeho pravé já. Možná budete skutečně překvapeni.

  • Konvenční parfémy obsahují velké množství zdraví škodlivých složek.
  • Neplatíte za kvalitu, ale za značku (co se týká složení, tak je celkem jedno, jestli se polijete levnou "kolínskou" z tržnice nebo značkovým parfémem, který je dražší než vaše měsíční záloha na energie) – vonné komponenty a ostatní složky bývají levné a syntetického původu = vyhozené peníze.
  • Umělé parfemace způsobují, že váš čich je otupený a není tolik schopen zachytit a ocenit opravdu krásné přírodní vůně.
  • To, jak voníte, už nejste vy, ale syntetika. Přírodní parfém s vámi krásně splyne, ten konvenční vše přebije. Není to tedy o vás, ale o něm. O nějaké originalitě nemůže být vůbec řeč. Kolikrát jste v MHD na někom cítili "svoji vůni"?

Ekodrogerie

Stále ještě fandíte reklamám, kde jakýsi "aladin" zničí veškeré bakterie ve vašem okolí, a vy tak budete mít sterilně čistou domácnost a tedy i zdraví v kapse? Pošlete ho zpátky do láhve a podívejte se s námi na to, co vám konvenční čisticí drogerie může přinést.

  • Škodlivé látky z neekologické drogerie se dostávají do vodních toků i do půdy. A pak zase zpátky k nám (do naší vody, potravin…).
  • Motá se vám při úklidu konvenční čisticí drogérií hlava? Musíte pak nutně vyvětrat? Štípou vás bez rukavic ruce? No to úplně nevypadá na zdraví prospěšný produkt, že ne? Pokud máte děti, tak už vůbec není o čem přemýšlet.
  • Silné chemikálie mohou způsobovat ekzémy, alergie, astma a další problémy se zdravím. Zamyslete se, zda nemohou být jedním z důvodů narůstajících alergií u dětí?

Pokud vám někdo bude tvrdit, že ekodrogerie nefunguje, nevěřte mu. U nás máme opravdu široký výběr, ve kterém najdete skutečné poklady. Rádi vám poradíme.

Pleťový krém

Pleťový krém... naše očekávání od něj se postupem času vychýlila směrem k iluzionistickým trikům, pomocí nichž si tak trochu lžeme do kapsy. Jak je to myšleno? Naší preferencí bývá, že se krém rychle vsákne, omamně voní (čím, to nevíme, ale hlavně, když je to intenzivní) a že po něm pleť vypadá zdravě. Nechtěli byste raději, aby vaše pleť opravdu zdravá byla

  • Vždy se podívejte na složení. Jaké složky krém obsahuje, kolik jich je syntetických a v jakém poměru tam jsou zastoupené. Tady najdete, jak se orientovat ve složení kosmetiky
  • Iluzi zdravé pleti dokážou vyčarovat na počkání například silikony. Je to jako když si v obchodě koupíte zabalené jablko do plastové fólie. Je krásné, lesklé, bezchybné. Když fólii sundáte, budete se divit tomu, jaká je realita.

Pokud chcete, aby vaše pleť měla skutečně vše, co potřebuje, pořiďte si skutečně kvalitní a výživný krém, například od Martiny Gebhardt nebo Mádary.

Každý krok se počítá, zkuste si pro začátek dát za cíl vyměnit třeba každý měsíc jeden nezdravý produkt za nějaký přírodní:-).

Související produkt
Energizující noční krém a maska, Vitamínový koktejl 60 ml
MOSSA / 492 Kč
Energetizující noční krém a maska je univerzálním vitaminovým koktejlem 2v1, který ocení všechny typy pleti. Povzbudí unavenou pokožku, dodá jí zdravou barvu, jemnost i pěstěný vzhled.
Detail produktu