Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Připravte pokožku na léto

Připravte pokožku na léto V létě dáváme pokožce pěkně zabrat - více ji odhalujeme, opalujeme se a koupeme v chlorované či slané vodě. Jak se o kůži postarat, aby netrpěla?
Kristýna Lexová
5,0 5
4

Připravte pokožku na léto zdroj: pexels.com

Sluncem políbená pokožka je nesmírně atraktivní, ale sluneční paprsky zároveň pleť namáhají a mohou ji i poškodit. Jak tedy připravit pokožku na léto a zařídit, aby vám opálení co nejdéle vydrželo?

Léto je pro naši pokožku snad nejnáročnějším obdobím. Díky tomu, že se odhalujeme, tak je pleť vystavená všem vnějším vlivům, ať už se to týká slunečních paprsků, prachu či slané nebo chlorované vody. Proto jí právě v létě věnujte největší pozornost a ona se vám pak odvděčí sametovou jemností a krásným dlouhotrvajícím opálením.

Ukaž svou pravou kůži s peelingem

Zařaďte do své pravidelné rutiny peeling. Nic nedokáže tak probudit pokožku do krásy jako pravidelné šetrné obrušování. Peeling patří na obličej i na celé tělo a dokáže odstranit odumřelé kožní buňky. Díky tomu se pokožka bude opalovat rovnoměrně a navíc lépe využije všechny účinné látky z následné péče. Masáž s peelingovým přípravkem navíc podporuje prokrvení pokožky, stimuluje lymfatický systém, pomáhá proti celulitidě a podporuje detoxikaci celého těla. Peeling můžete používat i dvakrát týdně a pokud si vyberete nějaký s olejovým základem, pak pokožce navíc poskytnete i bohatou péči. Dávejte ovšem pozor a nikdy neaplikujte peeling na pokožku spálenou od sluníčka, došlo by ke zbytečnému podráždění.

Vyživená pleť - zářivá pleť

V létě se hlavně hydratujte zevnitř, ale nezapomínejte také na svoji pokožku. Zejména slaná a chlorovaná voda pleť velmi vysušuje - to v kombinaci s nadbytkem slunečního záření může vést k urychlení stárnutí kůže. Proto po každém sprchování ošetřete pokožku tělovým mlékem či hutnějším tělovým máslem nebo olejem. V horkém počasí vás osvěží například tělové mléko s vůní citronové trávy, tropického ovoce, kokosu či exotických květů. Na důkladnou hydrataci nezapomínejte ani po opalování, protože na dobře vyživené pleti opálení vydrží mnohem déle a bude blednou pomalu a rovnoměrně.

Kdo maže, ten se nespálí

První sluneční paprsky mohou být velice zákeřné, proto se chraňte co nejvyšším ochranným faktorem. Na přípravky s SPF nezapomínejte ani v běžný den, kdy se může cesta do práce nebo odpolední procházka nečekaně protáhnout a vaše pokožka dostane nadměrný nápor slunce. Krém či tělové mléko s ochranným faktorem proto používejte pokaždé, než odejdete z domu a dbejte hlavně na nejvíce exponovaná místa, jako je obličej či ruce.

Pokožku v létě svojí leností umíme pěkně potrápit, ale stačí jen trocha péče a ona se vám odmění svojí krásou. Protože právě dokonale hladká, pružná a sluncem políbená pokožka je doslova symbolem léta.

Související produkt
Masážní olej mojito 50 ml
Saloos / 155 Kč
Tělový a masážní regenerační olej s osvěžující vůní Mojito pomáhá vyživovat a regenerovat pokožku díky směsi nejjemnějších olejů. Pečuje o kůži celého těla a uzamyká v ní nezbytnou hydrataci a hebkost.
Detail produktu