Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní kosmetika pro mastnou pleť

Přírodní kosmetika pro mastnou pleť Mastná pleť reaguje na přechod k přírodní kosmetice často velmi dobře.
Renata Ježková
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Svůj k svému - mastná pleť a oleje

Svůj k svému - mastná pleť a oleje zdroj: shutterstock.com

Vypadá to paradoxně, ale není to nic nového. Mastná pleť a oleje jdou velmi dobře dohromady. Nemusíte se patlat olejem od hlavy po patu, ale dva produkty by si do vaší výbavy cestu najít měly. Tím prvním je hydrofilní odličovací olej. Dokáže účinně rozpustit nečistoty i mastnotu, aniž by porušil ochrannou vrstvu pleti. Často dokáže odstranit i velmi odolný makeup. Hutnější variantou jsou pak odličovací balzámy, případně je možné použít jakýkoliv olej nebo rostlinné máslo. Na rozdíl od hydrofilních olejů je ale potřeba čistý olej nebo máslo stáhnout hadříkem namočeným v horké vodě a vyždímaným. Tímto způsobem lze také hloubkově čistit pleť - na suchou pleť naneseme přiměřené množství oleje nebo másla a masírujeme po dobu cca 15 minut. Následně postupujeme stejně jako u odličovacícho balzámu - stáhneme co nejteplejším vlhkým hadříkem.

Další věcí, která se u vás rozhodně neztratí, je olejové sérum. Čistě olejová péče nemusí vyhovovat úplně každému, navíc dehydrovaná pleť na ni často reaguje špatně, ale olejové sérum lze použít kdykoliv. Buď můžeme zvolit nějaké vyloženě čistící s obsahem éterických olejů nebo vybrat neutrální, které normalizuje a posiluje pleť. Navíc je takové sérum velmi multifunkční záležitost - můžeme jej použít jako klasické sérum pod krém, případně ho s krémem smíchat nebo ho použít místo noční péče. Pokud neobsahuje éterické oleje, je často vhodné i jako péče o oční okolí a rty. Jen je potřeba dodržet pravidlo, že oleje nanášíme vždy na navlhčenou pleť. Ideální je pro to hydrolát, ale postačí i obyčejná voda.

Velkým pomocníkem v péči o mastnou pleť pak jsou éterické oleje. Mnoho z nich dokáže velmi dobře normalizovat funkce pokožky, takže ta se začne chovat spořádaněji a přestane produkovat nadměrné množství mazu nebo nás jinak trápit. Velmi oblíbeným olejem v péči o mastnou pleť je levandulový olej, ale opravdovou hvězdou je pak šalvěj. Hojí, desinfikuje, ničí bakterie, podporuje prokrvení a regeneraci pleti a normalizuje tvorbu kožního mazu. Proto je hlavní ingrediencí v produktové řadě pro mastnou pleť od Martiny Gebhardt, která kromě šalvějového oleje obsahuje i spagyrickou esenci ze šalvěje, zlato, stříbro a jako základ slunečnicový olej, bambucké a kakaové máslo. Přestože krémy Martina Gebhardt obsahují i vodu, tak jejich konzistence je daleko hutnější než jsme většinou u péče na mastnou pleť zvyklí. Ale právě proto, že je jiná, tak velmi dobře funguje i v případech, kde tradičnější postupy a konzistence selhaly.