Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pupínkový detektiv: komedogenní oleje

Pupínkový detektiv: komedogenní oleje Kosmetika může způsobovat akné.
Hana Bartušková
4,8 5
78

Přejít na sekci článku:

Komedogenní stupeň 1 a 0: máme vítěze!

Komedogenní stupeň 1 a 0: máme vítěze! zdroj: shutterstock.com

stupeň 1: ricinový olej, hroznový olej, nimbový olej, šípkový olej, rakytníkový olej, olej z lískových oříšků, jojobový olej

stupeň 0: světlicový olej, slunečnicový olej, arganový olej, konopný olej

Mezi nekomedogenní oleje patří ty vhodné přímo na aknetickou pokožku i výživné oleje vhodné pro stárnoucí a suchou pokožku, jako je třeba arganový olej. Pokud máte problémy s akné a tvorbou pupínků, tak určitě vybírejte z nabídky nekomedogenních olejů, můžete si tak být jisti, že nepřispíváte k tvorbě pupínků špatně zvolenou kosmetikou. Nekomedogenní oleje jsou vhodné pro odličování a pro mazání problematické pleti.

Mezi nejužitečnější oleje patří jojobový, který je naprosto univerzální pro péči o všechny typy pleti. Občas bývá označován jako středně komedogenní, ale většina lidí ho velmi dobře snáší a pupínky jim nezpůsobuje. Aknetická pleť také ocení nimbový a konopný olej, které působí i antisepticky a aktivně bojují proti vzniku akné.

Pokud vás trápí nejen akné, ale také pigmentace a jizvičky po pupíncích, určitě zkuste šípkový a rakytníkový olej. Šípkový působí regeneračně a pomáhá hojit poškození pokožky. Rakytníkový má zase vysoký obsah vitaminu C, který působí na rozjasnění a pomáhá bojovat proti pigmentovým skvrnám. Pro mastnou pleť je doporučován hroznový olej, protože se rychle vsakuje a pomáhá bojovat proti nadměrně se mastící pokožce.

Související produkt
Konopný olej, bio 50 ml
Saloos / 136 Kč
Konopný olej je velmi účinný pro suchou a citlivou pokožku postiženou ekzémy a lupenkou. Posiluje odolnost pokožky, má silné regenerační, zvláčňující a protizánětlivé účinky.
Detail produktu