Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 rady pro minerální make-up a začátečníky

4 rady pro minerální make-up a začátečníky O minerálním make-upu pro začátečníky.
Hana Bartušková
4,7 5
10

4 rady pro minerální make-up a začátečníky zdroj: shutterstock.com

Minerální make-up láká na snadné použití, čisté složení a dokonalé zakrytí nedostatků pleti. I tak se ho ale spousta lidí bojí, protože je to něco jiného. A protože přeci svůj krásně krémový a výživný make-up z drogérie nevyměním za prapodivný prášek, i když se jedná o přírodní produkt. A navíc... Jak se to vůbec nanáší a co s tím doma budu dělat? Dokážu si vybrat správný odstín? A co štětec?

Pokud v minerálním make-upu tápete, tak odpovědi najdete v našem článku. A pokud tápete i nadále, můžete se zeptat kdykoliv prodavaček u nás na prodejně nebo se zeptejte na Facebooku.

Přejít na sekci článku:

(1) Vyberte si ten pravý odstín

(1) Vyberte si ten pravý odstín zdroj: shutterstock.com

Odstíny minerálního make-upu vás můžou na první pohled trošku zmást. Většina značek minerálního make-upu vám totiž nabídne opravdu velkou škálu barev. Pro všechny odstíny pleti, do každého ročního období. Odstíny jsou nejen různě tmavé a světlé, ale mají také různě barevný podtón pro dokonalý soulad s barevným tónem pleti.

Studené podtóny jsou vhodné pro pleť s výraznými růžovými tóny. Majitelky této pleti mají většinou modré, zelené nebo šedivé oči a světlé vlasy s popelavým nádechem. Studený odstín pleti mají podle barevné typologie studené typy, tedy léto a podzim. Sluší jim barvy, jako je modrá, růžová a stříbrná. Pokud si prohlédnete žíly na zápěstí a pokud mají spíše modrou barvu, máte pleť se studeným podtónem.

Teplé podtóny make-upu jsou určené pro pleť s výraznými žlutými a oranžovými tóny. Její majitelky mají tmavší oči, hnědé, do rezava nebo oříškové, s tmavšími hnědými, černými nebo červenými vlasy. Teplým barevným typům (jaro a podzim) sluší barvy, jako je červená, oranžová a zlatá. Žíly na zápěstí mají majitelé teplé pleti spíše zelené.

Neutrální podtóny jsou vhodné pro pokožku, která nemá výrazně barevné podtóny. A taky vlastně pro všechny, kteří si svým podtónem nejsou jistí. Pokud tedy nevíte, který odstín vybrat, vybírejte v neutrálních vodách. Neutrální make-up vám také umožní lépe odhadnout, jestli by vám příště třeba více vyhovoval odstín spíše do žluta nebo do růžova, ale stále vám bude v rámci možností barevně sedět, protože je tak někde uprostřed.

Na světlé a tmavé barevné škále u minerálního make-upu vždycky najdete růžové, žluté i neutrální odstíny, které můžete přesně sladit se svou pletí. Make-up pak působí přirozeněji, lépe splyne s pletí a vypadá na pokožce lépe a nenápadně.