Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 rady pro minerální make-up a začátečníky

4 rady pro minerální make-up a začátečníky O minerálním make-upu pro začátečníky.
Hana Bartušková
4,7 5
10

Přejít na sekci článku:

(3) Vyberte si štětec

(3) Vyberte si štětec zdroj: shutterstock.com

Nejde jednoznačně říct, který štětec je tím pravým na nanášení minerálního make-upu. Záleží na vašich preferencích. Pro začátek vám bude určitě stačit jakýkoliv štětec na pudr, který máte doma. Mezi základní pravidla pro výběr štětce na nanášení minerálního make-upu pak patří:

  • Pro větší plochy se vám bude hodit štětec s větším průměrem a také se štětinkami zastřiženými do rovna – tzv. flat top. Pokud dáváte přednost preciznější aplikaci, tak volte do kulata střižený štětec – tzv. round top s menším průměrem.
  • Pro plné krytí nedokonalostí vyzkoušejte hustý štětec s krátkými štětinkami, ten dokáže nabrat více make-upu a jedním tahem ho zapracovat do pokožky. Štětec s méně a delšími štětinkami nanáší na pokožku slabší vrstvu, takže výsledek je přirozenější, ale pro větší krytí musíte více vrstvit.
  • Štětce s umělými chlupy vám nabídnou dokonalou jemnost. Jejich problémem ale často je to, že nabírají velmi málo produktu. Přírodní štětce můžou zase občas trošku poškrábat, i když záleží na typu chlupů, ale zase snadněji nabírají pigmenty, a poskytnou tak lepší krytí.

Vybírat můžete z běžných štětců nebo z těch se zkrácenou rukojetí nebo z kabuki, tedy naprosto bez rukojeti, jen s koncem nutným pro slepení štětin. Pro začátek klidně zvolte ten nejjednodušší kabuki štětec, je malý, skladný a vhodný pro jakýkoliv pudr i pro minerální make-up.