4 rady pro minerální make-up a začátečníky

4,7 5
10

Přejít na sekci článku:

(2) Hydratujte

(2) Hydratujtezdroj: shutterstock.com

Minerální make-up v sypké formě je nutno nanášet na hydratovanou pokožku. Jinak může zdůrazňovat suchá místa, nedokáže přilnout k pokožce a nepůsobí přirozeně. Zkrátí se tak také výdrž make-upu, navíc může líčení během celého dne pokožku vysušovat. Zároveň je ale nutné nanášet minerály na dokonale čistou a hladkou pokožku. Mastné krémy nejsou jako podklad pod líčení vhodné, make-up na nich může mapovat a nevydrží držet celý den.

Je proto důležité najít krém s dostatečnou hydratační schopností, který se rychle vsakuje a bude vyhovovat vaší pleti. Na den jsou vhodné krémy s obsahem Aloe vera gelu, které se hned vsakují a navíc vyhlazují pokožku. Spíše se vyhněte krémům s vysokým obsahem přírodních másel a olejů. Denní krém pak vždy nanášejte na čistou a suchou pokožku a nechte dostatečně vstřebat.

BIOOOtip: pořiďte si vodu ve spreji! Po namazání krémem použijte ještě květinovou vodu ve spreji. Dopřejte své pleti malou spršku. Voda pomůže pokožce lépe vstřebat krém bez zanechání mastné stopy. Díky tomu se minerální make-up lépe a snáze nanáší.