Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pupínkový detektiv: komedogenní oleje

Pupínkový detektiv: komedogenní oleje Kosmetika může způsobovat akné.
Hana Bartušková
4,8 5
78

Přejít na sekci článku:

Komedogenní stupeň 3 a 2: opatrně vyzkoušejte!

Komedogenní stupeň 3 a 2: opatrně vyzkoušejte! zdroj: shutterstock.com

stupeň 3: avokádový olej, pupalkový olej, sezamový olej

stupeň 2: mandlový olej, meruňkový olej, baobabový olej, brutnákový olej, dýňový olej, dilo olej

Tyto oleje představují nižší riziko vzniku akné a bývají označovány jako středně komedogenní. Přitom většina z nich je běžně používána jako součást krémů a další pleťové péče. Avokádový a pupalkový olej jsou využívány jako výživné oleje pro stárnoucí pokožku a jsou skvělé i pro suchou a namáhanou pokožku. Stejně tak i mandlový nebo meruňkový olej. Pokud máte suchou pokožku a trpíte občas na akné, tak jeho příčinou můžou být právě tyto oleje. Ale nemusíte je hned odsuzovat, nejdříve je vyzkoušejte, možná vám budou vyhovovat.

Za mírně komedogenní jsou navíc označovány i oleje, které aknetické pokožce dost často svědčí. Mezi tyto oleje patří například sezamový olej, který pomáhá čistit póry a působí proti vzniku černých teček. Dýňový olej zase působí velkým obsahem zinku na pupínky a pomáhá tlumit projevy akné. Dilo olej je skvělý na regeneraci a obnovu jednotného tónu pokožky.

Tyto oleje je bezpečné používat v péči o pleť, pokud nezůstávají na pokožce. Jsou skvělé na odlíčení nebo čistění pleti, meruňkový olej je doporučován pro odlíčení suché pokožky, dokáže odstranit make-up, ale zbytečně nevysušuje. Dilo olej je zase vhodný pro bodové použití, pomáhá regeneraci a hojení jizev. Vyzkoušet tyto oleje můžete i jako pleťové oleje, protože i když jsou potenciálně mírně komedogenní, takže opravdu záleží na vaší pokožce. Pokud máte pochyby a myslíte si, že některý z těchto olejů může za vaše akné, raději se orientujte na oleje naprosto bezpečné i pro aknetickou pokožku.

Související produkt
Dýňový olej, bio 50 ml
Saloos / 138 Kč
Dýňový olej obsahuje řadu minerálů, především zinku, pomáhá růstu nehtů a zpevňuje je, přispívá k regeneraci kůže. Blahodárně působí na ekzémy, má utišující a revitalizační účinky.
Detail produktu