Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pupínkový detektiv: léto

Pupínkový detektiv: léto zdroj: shutterstock.com

Stejně jako u jakéhokoliv jiného vlivu, i v létě záleží prostě jenom na vaší pleti. Teplé počasí a sluníčko s sebou totiž přináší dva protichůdné vlivy na pleť. Za prvé sluníčko vysušuje pleť, a tak v podstatě působí proti pupínkům. Za druhé ale sluníčko hřeje, pleť se více potí, a pot a kožní maz můžou akné zase způsobovat. Takže jak je na tom v létě vaše pleť? Lepší nebo horší? A co dělat pro to, aby to bylo jenom lepší?

Přejít na sekci článku:

Když je to horší

Když je to horší zdroj: shutterstock.com

V létě se často akné a problémy s pletí zhoršují. Na vině je horko a zvýšené pocení kůže, což přispívá k ucpávání pórů a vzniku pupínků. V teplém letním počasí se navíc póry roztahují a více do sebe nasávají nečistoty, jako je prach, smog nebo make-up a další kosmetika. To ale není vše. Sluníčko navíc může způsobovat pigmentové skvrny. U aknózní pleti je problém s pupínky, které ztenčují pokožku, nebo ji rovnou narušují. Pleť je pak mnohem náchylnější k tvorbě pigmentových skvrn ze sluníčka.

Pokud máte mastnou, smíšenou nebo problematickou pleť může být problém také v tom, že vaše běžná péče, která vám vyhovovala v zimě a na jaře, najednou začne vaši pokožku zatěžovat. Proto zvažte, zda třeba není vhodné ráno úplně vynechat hydratační krém. Krémy se v horku do pokožky špatně vsakují a můžou přispívat k ucpávání pórů. Místo hydratačního krému zvolte třeba pleťový gel. Skvěle funguje i samotný Aloe vera gel, který navíc podporuje i regeneraci pleti. Nebo vynechejte ranní mazání pleti úplně, ovšem určitě nezapomínejte na ochranný krém proti slunci. Zabráníte tak vzniku pigmentových skvrn, které by se vás držely mnohem déle než nějaký ten pupínek.