Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pupínkový detektiv: šampony a vlasová kosmetika

Pupínkový detektiv: šampony a vlasová kosmetika Možná váš šampon může za vznik pupínků.
Hana Bartušková
5,0 5
3

Pupínkový detektiv: šampony a vlasová kosmetika zdroj: shutterstock.com

Protože máte problematickou pleť, tak si hlídáte, jaký krém nebo sérum na sebe mažete. Hledáte ve složení komedogenní složky a mažete na sebe jen krémy, které projdou náročnou kontrolou. Ale víte o tom, že za pupínky může možná i váš šampon nebo vlasová péče s oleji? Hlavně pokud se vám akné, pupínky a další nedokonalosti tvoří kolem linie vlasů nebo na krku, tak na vině může být právě vlasová péče.

Přejít na sekci článku:

Šampony se sulfáty

Šampony se sulfáty zdroj: shutterstock.com

Sulfáty (SLS nebo SLES) vysušují pokožku. A suchá pokožka se pak brání a můžou se tvořit pupínky. Sulfáty najdeme především v šamponech, mají na starosti pěnu a dostatečné čisticí vlastnosti šamponu. Nejčastěji sulfáty způsobují suchou a svědivou pokožku hlavy, jsou odpovědné za tvorbu lupů nebo za vznik dermatitidy. Pokud ale máte pokožku citlivou na sulfáty, tak se může tvořit i akné. Nejčastěji vzniká ve vlasech, na čele kolem vlasové linie, na krku u vlasů, ale může vyrašit i na zádech tam, kde vodou smýváte pěnu ze šamponu z vlasů.

Co s tím? Vybírejte si přírodní šampony s čistým složením bez sulfátů. Pokud máte opravdu citlivou pokožku, dejte si pozor nejen na klasické sulfáty, ale i na Sodium Coco Sulfate, což je nejčastější náhražka SLS nebo SLES v přírodní kosmetice, která se vyrábí z kokosového oleje. Raději hledejte šampony s obsahem cukerných tenzidů nebo zmýdelněných olejů. Vyzkoušejte i sypké šampony, které jsou mimořádně šetrné a jemné.