Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Artrin Balm Energy

Recenze: Artrin Balm Energy Artrin Balm od firmy Energy pokožku báječně ochladí a působí i preventivně proti vzniku zanícených pupínků.
Jana Konečná
5,0 5
2

Recenze: Artrin Balm Energy zdroj: biooo.cz

Artrin Balm od firmy Energy funguje jako balzám na zklidnění a péči o pokožku po holení i epilaci a jeho složení je dostatečně univerzální pro muže i ženy. Asi každý z nás to známe, když už se nám podaří se bezvadně a do hladka oholit, začervenání nebo pupínky na sebe nenechají dlouho čekat. A co takhle zarůstající svědící chloupky? To je teprve lahůdka! Jak tedy na to, pokud chcete vyhovět trendům hladké kůže, ale zároveň nechcete kůži proměnit ve svědící a pálící bojiště? Právě k tomuto účelu slouží balzámy po holení.

Já jsem si vyhlídla ten od firmy Energy. Nejvíc mě na něm zaujalo použití podhájské vody. S kosmetickými přípravky s minerální vodou nemám žádné zkušenosti, a tak jsem byla zvědavá, co svede s mojí po holení podrážděnou pokožkou. Jsem totiž přesně ten případ z prvního odstavce. Nesnáším holení. Když už se zvládnu oholit bez toho, abych prolila krev, tak stejně na druhý den už v inkriminované oblasti raší jeden svědivý pupínek za druhým. Zkoušela jsem různé přípravky na holení i různé metody odstraňování chloupků, ale vždy s víceméně stejným neuspokojivým výsledkem. Přípravkům po holení jsem však zatím šanci nedala. Jak si vedl Artrin Balm?

Recenze: Artrin Balm Energy

Jako první se mi líbil jeho praktický dávkovač. Mám ráda kosmetické přípravky s pumpičkou, protože pak nehrozí, že si do nich zanesete nějaké nečistoty. Což si myslím, že je o to víc důležitější u přípravků po holení, protože ty se nanáší na narušenou a oslabenou pokožku. Složení Artrin Balmu mi přišlo taky zajímavé. Kromě již zmíněné podhájské minerální vody, která by měla mít protizánětlivé a dezinfekční účinky (používá se i při léčbě lupénky či ekzémů), obsahuje balzám kombinaci extraktů z léčivých rostlin:

 • Aloe vera je taková klasika mezi přípravky na zklidnění pleti. Zároveň má i skvělé hydratační a ochlazující účinky.
 • Kořen z kostivalu urychluje hojení drobných ranek a celkově posiluje obrannou funkci pokožky.
 • Turanka kanadská se používá jako prevence kožních onemocnění.
 • Pískavice má silné protizánětlivé účinky.
 • Zázvor působí jako přírodní antibiotikum.
 • Arnika je vzácná a chráněná rostlinka, která má silné protizánětlivé účinky, urychluje hojení a zabraňuje vzniku otoků.
 • Tužebník jilmový má silné antibakteriální účinky, účinkuje i proti zlatému stafylokoku, který je často zodpovědný za tvorbu zánětů na pokožce.
 • Lékořice působí proti infekcím a zmírňuje začervenání.
 • Vavřín vznešený, známější jako bobkový list, má uplatnění nejen jako koření v kuchyni, dokáže také skvěle zklidnit a osvěžit pokožku.
 • Zlatobýl obecný má dezinfekční účinek.
 • Puškvorec obecný podporuje hojení ekzémů, prokrvuje kůži a má protialergický účinek.
 • Jírovec maďal má protizánětlivý účinek, posiluje pevnost drobných kapilár, chladí a zmírňuje otoky. Působí také proti křečovým žílám.
 • Balzám po holení je navíc obohacen o zklidňující pantenol, regenerační alantoin, hydratační betain, hojivý bisabolol a minerály – hořčík, vápník a zinek, které podporují odolnost pleti.

 

Artrin Balm má intenzivní bylinnou vůni, která vyloženě evokuje přírodní dezinfekci a svěžest. Balzám pokožku okamžitě ochladil a příjemně mrazivý pocit přetrval ještě pár dalších hodin. Díky gelové konzistenci se rychle vstřebal a nemusela jsem zbytečně dlouho čekat s oblékáním. Sice mě zarazilo jeho malé balení a říkala jsem si, že bude jen na pár použití, ale velice dobře se roztírá a není ho potřeba moc – namazání nohou bohatě pokryly tři dávky z pumpičky. I přes jeho dezinfekční účinek nebyla aplikace nijak nepříjemná, nepálil nebo neštípal ani na místech, kde se mi povedlo se při holení pořezat.

Recenze: Artrin Balm Energy

Pokožka je po aplikaci Artrin Balmu krásně zjemněná a hydratovaná. Jeho chladivý efekt je hlavně teď v létě opravdu super. Ve zklidnění pokožky také uspěl, žádné začervenání se nedostavilo a pupínky taky o dost zmírnil. Sem tam se ještě nějaký objevil, ale už to nebyla taková hrůza jako dřív. Kvůli skvělému chladivému a zklidňujícímu účinku bych Artrin Balm doporučila nejen po holení, ale také po poštípání hmyzem nebo požahání kopřivami. Vzhledem k obsahu výtažku z kaštanu bude určitě skvělý i pro ty, co mají křečové žíly nebo trpí na otoky nohou.