Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Bylinný olej na holení pro velmi citlivou pleť Faran

Recenze: Bylinný olej na holení pro velmi citlivou pleť Faran Bylinný olej na holení Faran změkčí vousy i chloupky, usnadní klouzání žiletky po pokožce a maximálně tak zamezí podráždění přecitlivělé pokožky.
Mája Ráblová
5,0 5
2

Recenze: Bylinný olej na holení pro velmi citlivou pleť Faran zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Kdo to kdy slyšel, holit se olejem? Ale když nad tím přemýšlím, dává to smysl. Hlavní výhoda prostředků při holení je, že žiletka lépe klouže po pokožce, která je díky tomu méně či vůbec podrážděná. Mě ovšem zajímalo, jak se bude olej chovat v kombinaci s běžných holítkem, protože můj osobní tip byl, že mi všechno bude klouzat z ruky, chloupky zůstanou neoholené a žiletka bude navíc ucpaná mastnými oleji.

Složení oleje na holení je postaveno na výživných olejích, které zároveň neucpávají póry (jojobový, slunečnicový, makadamiový) a na čisticích a zklidňujicích éterických olejích (levandulový, rozmarýnový, hřebíčkový, mátový, lemongrass,...). V malém množství obsahuje tento bylinný olej i olej pšeničný, který póry sice může ucpávat, ovšem tyto možné negativní účinky vyruší obsah čisticího rozmarýnu a hřebíčku, ty antioxidační a pěsticí pozitivní benefity ovšem zůstanou.

Recenze: Bylinný olej na holení pro velmi citlivou pleť Faran

Holicí olej je příjemnou a šetrnou alternativou běžných, sulfáty nadupaných přípravků na holení. Olej už při samotném holení pomáhá pokožku zklidnit a vyživit. Jak už název napovídá, je téměř nezbytný pro potřeby přecitlivělé pokožky, která se snadno podráždí.

V čem je holicí olej skvělý?

  • Nedráždí!
  • Pečuje a vyživuje!
  • Lze použít jako prostředek na holení!
  • A taky jako péči po holení!
  • Čistí!
  • Změkčuje vousy a chloupky!
  • Účinný v boji proti zarůstání!

V čem holicí olej není skvělý?

  • Ucpává žiletku, kterou je potřeba řádně propláchnout po každém tahu.
  • Zhoršuje manipulaci s napínáním pokožky při holení vousů.
  • Je to nezvyk.
Recenze: Bylinný olej na holení pro velmi citlivou pleť Faran

Oleje na holení jsem už párkrát zkoušela, ovšem v trochu jiné formě - ve formě hydrofilních olejů (tj. olej, který narozdíl od oleje, jak ho známe, na sebe vodu váže). Hydrofilní olej vytvoří jemnou pěnu a ta mi samotný proces holení holení usnadnila. Ovšem ten pocit a výživa po oholení se nedá absolutně srovnat, v tom vede Faran bylinný olej na celé čáře. Zvažuji tedy, že olej budu používat hlavně jako produkt po holení.

Osobní tip: Po pár použitích musím konstatovat, že nejspíš díky chytře vybraným éterickým olejům byl z části vyřešen můj problém se zarůstáním chloupků, což je jeden z nejlepších benefitů, co mi tento produkt dokázal nabídnout. Děkuji.