Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Čistící pleťové mýdlo Detox (Mádara)

Recenze: Čistící pleťové mýdlo Detox (Mádara) I když je to kostka mýdla, čisticí pleťové mýdlo Mádara pokožku nevysušuje a nedráždí, jen ji lehce čistí, zjemňuje a předchází vzniku pupínků.
Mája Ráblová
5,0 5
3

Recenze: Čistící pleťové mýdlo Detox (Mádara) zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Že tuhé mýdlo není skvělé jen na ruce už snad všichni víme. Ale co takové tuhé mýdlo na obličej? Nebude moc vysušovat? Pálit? Dráždit? Zanášet póry?

Jak které, ale čistící mýdlo od mé oblíbené firmy Mádara, mýdlo které je určené přímo na čištění obličeje, to samozřejmě nedělá :). A teď k tomu co naopak umí!

 • Voní jako ostružiny!
 • Drží tuhé až do posledního kousíčku!
 • Odličuje!
 • Hloubkově čistí pleť!
 • Nevysušuje!
 • Nedráždí!
 • Vyživuje!
 • Podporuje regeneraci pokožky!
 • Nezanáší póry!
 • Zmatňuje!
 • Vydrží dlouho a dlouho!
 • A dlouho!

Detox čistící mýdlo neobsahuje pro mýdla běžná pěnidla, díky čemuž nevysušuje a nedráždí ani citlivou nebo sušší pokožku. Pleťové mýdlo obsahuje bílý jíl, který přirozeně redukuje produkci mazu a váže na sebe nečistoty. Ostružiny a bylinky v mýdle obsažené detoxikují pleť a dodávají jí vitaminy a minerály. Olej z pšeničných klíčků pleť vyživí a zabrání možnému začervenání.

Recenze: Čistící pleťové mýdlo Detox (Mádara)

A jak mýdlo používám? Nejraději na tři způsoby: Buď jako první krok odlíčení, nebo jako druhý krok čistění a nebo obojí. Protože mýdlo umí odstranit jak nečistoty, kožní maz tak i dekorativní kosmetiku. A jelikož hladkou plochu (obličej) hladkou plochou (dlaně) těžko dokonale vyčistíme, je víc než užitečné použít společně s mýdlem i mořskou houbu nebo kartáček na obličej. Čistící mýdlo jemně pění, krásně voní a na kůži neštípe. V očích ale docela dost, takže těm se spíš vyhněte :).

Čistící mýdlo má svou hlavní cílovku - vlastníky problematické, smíšené i aknózní pleti, ale stejně tak se ho nemusíte bát používat, pokud máte pokožku normální až suchou, pokud se na ni objevují první nebo druhé vrásky.

Pokožka je po umytí jemná a hebká, a póry jsou čisté jako lotyšská příroda, ze které suroviny v Mádara mýdle obsažené pocházejí :) a ač se to na první zamyšlení nezdá, takové tuhé mýdlo je k pleti šetrnější než běžné čisticí gely, které často obsahují příliš agresivní pěnidla jako je známý (nejen) šampónový strašák - SLS.

Recenze: Čistící pleťové mýdlo Detox (Mádara)

Osobní tip: Nenechávejte mýdlo položené na umyvadle. Zaprvé si s ním návštěva nebo zapomětlivý partner nejspíš semtam umyjí ruce a zadruhé bude mýdlo ze spodní strany vždy vlhké. V obou případech se na mýdle budou hromadit bakterie a tak si místo zlepšení stavu pleti můžete zapříčinit přesný opak. Na mýdlo je ideální mýdlenka, která má vespodu dírky na odtok přebytečné vody nebo nejlépe bambusová či dřevěná mřížka přímo k tomu určená.