Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Deodorant mandle Coslys

Recenze: Deodorant mandle Coslys I přírodní deodoranty mohou mít výdrž jako ty konvenční. Deo roll-on postavený na základě přírodních složek je toho živým důkazem.
Karolína Kinclová
5,0 5
7

Recenze: Deodorant mandle Coslys zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Deodoranty ve světě přírodní kosmetiky jsou stále horkým tématem, neboť se zdá, že se člověk snadno spálí. A bohužel i často. Pak ovšem přijde ten jeden osvícený produkt, od kterého byste ovšem zář čekali nejméně a navíc to byla koupě spíše z nouze než z naděje.

A tak nějak se ke mně dostal i deodorant od francouzské značky Coslys. Do teď nerozumím tomu, proč můj oblíbený deodorant z ničeho nic přestal fungovat. Kupovala jsem ho stále dokola. (Také, když si něco oblíbíte, odmítáte experimentovat a stále dokola si objednáváte stejné jídlo, kupujete stejnou řasenku i koukáte po jedné značce bot?) A když byl ještě z poloviny plný, přestal fungovat. Půjčila jsem si od kamarádky ten samý a stejně nefungoval. Asi jsem si na něj vytvořila imunitu nebo nevím, každopádně představa hledání nového -funkčního- deodorantu mě děsila předem. Nakonec ale ten, kterým jsem opovrhovala od samého začátku, na plné čáře trumfl ten předchozí! Sláva Coslysu! :)

Čím mě tedy deodorant od Coslysu překvapil?

  • Funkčnost. Tím mě překvapil asi nejvíce, protože on fakt funguje! Ten nepříjemný pach potu už je minulostí - to zní sice jako levná reklama, ale je tomu tak. :) Navíc deodorant mírně eliminuje pocení.
  • Vůně mandlí. To je poměrně neobvyklá záležitost. V tomto deodorantu mě ale trochu zarazila, protože, když si čichnete k obsahu, ucítíte sice sladké mandle, ale nakonec vás trochu kopne divný “ocásek”, který ovšem po aplikaci odchází kamsi a vážně voníte jen velmi jemně po sladkých mandlích. Vůně není ani trochu agresivní a i kdybyste se sebevíce snažili, rozhodně nepřebije váš parfém.
  • Složení. Znovu jsem si ukázala, že předsudky se dělat nemají. A domněnky už vůbec ne. Takže patříte-li, jako já jsem patřila, k těm, co jsou předem přesvědčeni, že ten film bude špatný, aniž by ho viděli, prosím, podívejte se alespoň na trailer, protože sami sebe ochuzujete o potenciálně nejlepší film, jaký jste kdy viděli. Ale konec metafor a zpátky ke složení deodorantu. Je bez alkoholu a obsahuje aloe vera, což 100% ocení citlivá pokožka (nebo také čerstvě oholená či depilovaná pokožka ;)). Hned na druhém místě najdeme antibakteriální tužebník jilmový, který hraje právě velký souboj s pachem potu (a vyhrává ho). A člověk se neurazí ani za anomálii v podobě rýžového prášku a nebo všemi známý mandlový olej.
  • Výdrž. Solidních plus minus deset hodin za běžného provozu, tím myslím žádná turistika, spíše běžný denní stres, sem tam nějaké dobíhání autobusů, prostě že se člověk zapotí, ale ne tak, že by z něho kapal pot. Pokud se potíte málo, pak zklamaní rozhodně nebudete. Pokud se naopak potíte více, řekla bych, že deodorant vydrží kolem pěti hodin. Navíc jsem ani nezaregistrovala, že by na oblečení zanechával takové ty bílé stopy.
  • Náhradní náplň. Planeta se nám množí plasty, proto jakákoliv menší eliminace přijde vhod. Moc se mi líbí, že Coslys deodoranty mají v nabídce také jejich náplně, které jsou sice v plastovém obalu, ale vyprodukujete tím rozhodně menší množství plastu, než kdybyste si kupovali celý nový deodorant. Kuličku před výměnou stačí jen opláchnout teplou vodou, případně vydezinfikovat, a máte v podstatě nový deodorant! :)
  • Druhy. Ano, mimo náplně si můžete vybrat i z dalších tří vůní a to z citrusu (připomíná mandarinky), citrusové zahrady (jako taková limetková, rozkvetlá zahrada v létě) a divokých květů (sladká květinová vůně). Pokud patříte k těm, co potřebují větší podporu, co se týče pachu potu a pocení celkově, deodoranty citrusová zahrada a divoké květy navíc obsahují velké množství kamence neboli solného krystalu, který v bezpečné míře omezuje pocení a působí antibakteriálně, tedy ničí bakterie, které právě způsobují ten nepříjemný zápach.

Zmínila bych i nějaké nevýhody tohoto deodorantu, ale žádné jsem neobjevila. Naopak se musím zopakovat, že mám nového favorita, kterého příště nahradím maximálně tak jinou vůní. :)