Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Aromaterapeutický horoskop – Beran

Aromaterapeutický horoskop – Beran Beran je znamení plné ohně a energie, sportovně založený jedinec, který má rád vůně ohnivé, jako je on sám.
Pavlína Klaudová
4,7 5
19

Aromaterapeutický horoskop – Beran zdroj: biooo.cz

Beran je velmi aktivní a všestranný, umí vzbudit přirozenou autoritu a má dobré schopnosti vedení ostatních. Je odvážný, ambiciózní, sebevědomý, má talent pro organizaci. Je mu vlastní upřímnost, vášnivost, srší energií, je zvědavý a konkurenceschopný i soutěživý.

Charakteristika znamení berana

Mezi jeho negativní rysy patří sklony k dominanci, netrpělivost, rychlé a impulzivní jednání, egocentrismus. Berani dokáží být velmi hádaví. Pokud nejdou věci podle jejich představ, lehce se rozčílí, hádky s beranem nejsou nic příjemného. Snaží se svého oponenta dostat do situace, v které nelze odporovat a ukáže mu, že nejlepší pro zachování vlastní důstojnosti je, aby se o to ani nepokoušel.

Berani se do všeho vrhají s nadšením, ale následně pak málokdy projekt dokončí. Bývá to způsobeno tím, že se brzy začnou nudit a hledají něco jiného, čím by se byli schopni lépe zabavit. Podle starých bájí má beran souvislost s bohem války Áreem, v tomto znamení se prý také rodili válečníci. Berani bývají opravdu velmi bojovní a dosahují toho, co si umanou s velkou zarputilostí. Věnují se sportu, mají rádi adrenalin, jsou obratní a rychlí. Sport vyhledávají obzvláště ve stavu podrážděnosti, když se potřebují „vybít“ a vyventilovat svou zlobu.

Co se týče pracovní sféry, bývají berani často viděni ve vedoucích pozicích jako manažeři nebo projektoví konzultanti, sportovci, také podnikají a mají úspěšné firmy. Berani, pokud pracují v týmu a necháte je, aby zařídili věci „po svém“, pomohou vám svojí tvrdohlavostí zničit veškeré překážky v projektu.

Aries mívají zdravotní problémy s hlavou, mozkem a očima. Velmi snadno onemocní bolestmi hlavy, trpí migrénami spojenými se stresem, ke kterým jsou obzvlášť náchylní. Zlobí je také klouby a svaly.

Esenciální oleje vhodné pro znamení berana

I když je beran energií nabité znamení, potřebuje se občas zrelaxovat, aby dokázal stále udržovat plamen svého vnitřního ohně. Je poměrně impulzivní, proto volíme takové esenciální oleje, které jej dokáží vnitřně uklidnit, ale zároveň podpoří jeho sklony k různorodým aktivitám. Bergamot je pro berana jako šitý na míru, protože udržuje veselou mysl, která umí být tvořivá a zároveň mírní sklony ke vznětlivosti a projevy již vypuklého hněvu, podporuje optimismus a spontánnost. Pro berana je také velmi vhodné benzoe, napomáhá mysli, která je zahrnuta mnoha podněty, aby se dokázala ztišit a soustředila se na jednu jedinou věc, kterou je potřeba dokončit. Může velmi pomoci pracovně vyčerpaným beranům, kteří touží po meditaci, ale nejsou schopní se jí oddat kvůli mnoha rušivým prvkům, které zaměstnávají jejich mysl. Pokud se objeví stagnace nápadů a beran není schopný přijímat nové podněty, které činí jeho život zajímavějším, určitě se mu bude hodit máta peprná, která svým svěžím aromatem stimuluje mozkové funkce a vhání do žil chuť pracovat na nových projektech.

Pro berana se hodí také éterický olej černý pepř, kadidlo, rozmarýn, citrón, růže, majoránka, heřmánek, levandule, pačuli, pelargónie (geránium), celerové semeno, vetiver, santal, šalvěj, neroli, nard, andělika, růžové dřevo, slaměnka, cypřiš, jasmín, jalovec, grep, bazalka, eukalyptus, tea tree, kardamom, skořice, karafiát, ylang-ylang, verbena, pomeranč.