Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Konopná mast Delibutus

Recenze: Konopná mast Delibutus Ve svém arzenálu jsem postrádala univerzální konopnou mast, a jelikož si na všestranně využitelné věci potrpím, rozhodla jsem se vyzkoušet právě konopnou mast Delibutus. A vybrala jsem si opravdu dobře!
Sára Goldbergerová
4,7 5
3

Konopná kosmetika Delibutus zdroj: BIOOO.CZ

Radujme se, veselme se, protože do BIOOO konečně dorazila celá řada konopné kosmetiky! Jedná se o mladou českou značku Delibutus, která dodržuje zásady Fair Trade, a ve svých produktech samozřejmě nepoužívá žádné konzervanty ani parfemace, takže jsou její výrobky vhodné i pro citlivou pokožku. Navíc se může pyšnit ruční výrobou, což je také velmi sympatický přístup. Já jsem ve svém arzenálu postrádala univerzální konopnou mast, a jelikož si na všestranně využitelné věci potrpím, rozhodla jsem se vyzkoušet právě tu. A vybrala jsem si opravdu dobře!

Jistě není třeba zdůrazňovat, že konopí má na pokožku vynikající účinky. Konopný olej se získává ze semen rostliny a kůži výrazně promašťuje, zklidňuje, zvláčňuje a působí protizánětlivě. Zmírňuje celou řadu kožních problémů, od atopického ekzému po lupenku, šetrně pečuje o velmi suchou a popraskanou pokožku, což je aktuální zrovna v tomto chladném období, kdy má pokožka našich rukou větší tendence k praskání, a skvělý je také na výživu nehtových lůžek. Nemusíte se obávat nějakých nežádoucích účinků – THC v oleji pro kosmetické účely není obsaženo. Jenže nosit u sebe lahvičku s konopným olejem není zrovna praktické, a tak je konopná mast Delibutus v malém kelímku mnohem lepší řešení. Kromě konopného oleje obsahuje navíc ještě bambucké máslo, které jen posiluje výživnost masti a dodává jí hutnější konzistenci. Kakaové máslo a kokosový olej vytvářejí na pokožce ochrannou vrstvu a výrazně ji zjemňují. V masti najdeme i malé množství včelího vosku a kapku tea tree oleje. Ty masti dodávají hojivé účinky, takže se dá použít i na ošetření drobných ranek, štípanců nebo lokálně na akné. Pokud máte alergii na včely, raději vyzkoušejte malé množství masti třeba na zápěstí, abyste poznali, jestli se neobjeví nepříznivá reakce. Mast není kromě malého obsahu tra tree nijak parfemovaná, takže má jemnou a nevtíravou vůni obsažených másel a olejů. Díky tomu je vhodná i na velmi citlivou pleť a mohou ji používat klidně i malé děti.

Konopnou mast Delibutus používám sice jen krátkou chvíli, ale jsem z ní vážně nadšená. Protože obsahuje kromě bambuckého másla ještě další složky, opravdu dobře se s ní pracuje, a tak nemusím čekat, dokud nepovolí. Používám ji především na promaštění rukou, na které působí jako pohlazení a rychle se vstřebává. S blížící se zimou mě začala zlobit nehtová lůžka - praskají a nevypadají moc zdravě. Po pár dnech mazání konopnou mastí se jejich stav výrazně zlepšil. Také mě začala trápit klasická podzimní rýma, kterou doprovází věčně podrážděný nos a popraskané rty. I v tomto případě přišla na řadu konopná mast Delibutus a v tu ránu bylo po problémech. Opravdu dobře pomáhá i na různá suchá místa, která mi občas vyskočí hlavně na obličeji. Jedno balení jsem pořídila i příteli, kterého trápí ekzém na rukou. Konopná mast zmírňuje nepříjemné svědění a podrážděná kůže se díky ní mnohem rychleji hojí.

Jak už jsem napsala výše: konopnou mast Delibutus mám sice chvíli, ale začíná mi rychle ubývat a chystám se na koupi dalšího balení. Dá se využít na širokou škálu problémů a to je mi opravdu sympatické. Takže pokud i vy hledáte nějakého všestranného pomocníka do chladných dnů, vřele vám ji doporučuji. Konopná mast určitě stojí za vyzkoušení i v případě vážnějších kožních problémů. Rozhodně se podívejte na celou nabídku produktů značky Delibutus, která je opravdu pestrá a každý v ní jistě najde něco, co ho zaujme. Už teď je mi jasné, že s konopnou mastí to u mě nekončí.