Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Krém na nohy Foot Cream Sportique

Recenze: Krém na nohy Foot Cream Sportique Krém na nohy Sportique zjemňuje suchou tvrdou kůži na chodidlech a zároveň končetiny osvěžuje a uvolňuje za pomoci éterických olejů.
Tým Sportique
5,0 5
2

Recenze: Krém na nohy Foot Cream Sportique zdroj: sportique.cz

Bolavá noha je problém. Ať už je příčina neduhů nohou jakákoliv, většinou je to pro člověka velká nepříjemnost, protože bez dolních končetin se doslova a do písmene nehneme z místa. Mě osobně coby člověka, který chvilku neposedí, problémy s chodidly trápily vcelku často.

Jedna kolegyně mi kdysi řekla, že problémy s kůží chodidel jsou dokladem toho, že o ně není pečováno správně. Tehdy jsem se tomu smál. Pečovat! Abych ještě svoje chodidla objednával do kosmetického salonu. Když mi ale totéž řekl známý doktor, kterého si vážím, začal jsem o tom vážněji uvažovat. Dozvěděl jsem se, že lidová praxe zná řadu receptů, jak nohám ulevit a jak o ně pečovat. Často doporučovaná solná lázeň sice možná uleví aktuálně oteklým či bolavým nohám, ale těžko si ji dopřejete kdykoliv je potřeba. Navíc je tu jedna svízel – oděrky, rány a vláčnost kůže na nohou se solí moc dobře nejdou dohromady.

Přes různé peripetie s nefunkčními krémy se ke mě dostal Foot Cream od Sportique. Dopředu předestírám, že jsem skeptické povahy. Krém má opravdu moc pěkný obal. Vintage dnes frčí, designová práce s písmem, očividně si s tím někdo vyhrál. Já ještě neslavím. Pokud výrobek bývá pěkný na pohled, pak často tím hezkým vzhledem dohání to, co mu chybí uvnitř. Odšrouboval jsem víčko a uznale jsem pokýval. Vůně krému je lehká a moc se mi zamlouvá. Nedokážu ji k čemukoliv připodobnit. Asi jako kdyby levandule rostla na polárním kruhu. Bergamot, máta, šalvěj. Opravdu zajímavá kombinace a zjevně i funkční. Řekl bych, že takhle nějak musí vonět vzácný, aristokratický krém na holení. A když už jsem u toho, konzistenci má krém taktéž podobnou holícímu krému – je velmi lehký a snadno se roztírá. Netrvá dlouho a kůže jej za chvíli absorbuje.

Recenze: Krém na nohy Foot Cream Sportique

Co se týče toho nejdůležitějšího, tedy funkčnosti, krém k mému překvapení opravdu funguje. Schválně jsem jej cvičně aplikoval jen na části nohou a opravdu – na místech, kam jsem krém namazal, jsem cítil svěží a jakoby zvláčňující pocit oproti místům, kterých jsem se krémem nedotknul. Byl to opravdu zvláštní zážitek. Moje nohy mají svoje stlačená místa, prasklinky i zrohovatělou kůži. Prostě vypadají všehovšudy ochozeně, a to nejsem žádný šerpa. Po pravidelném používání Foot Creamu od Sportique mám kůži vláčnou. Vysušování a praskání chodidel už mě netrápí. Krém zvyšuje prokrvení pokožky chodidel a lýtek, omezuje pocit únavy a tvorbu otoků. Ta energie, kterou nohy už pár chvil po natření dostanou, je doslova hmatatelná. Často chodím do sprch různých tělocvičen a abych byl upřímný, párkrát jsem si odtamtud odnesl nehezký dárek v podobě plísně. To už nehrozí. Antimikrobiální a fungicidní vlastnosti éterických olejů společně s vysokou koncentrací olivového, mandlového a meruňkového oleje udržují nohy bezpečně opečovávané.

Běžných známek opotřebení z uchozeného života Foot Cream Sportique mé nohy zbavil. Nyní jej používám hlavně zátěžově. Velmi mi pomáhá na túrách a nemůžu si jej vynachválit ani s každou novou sezonou, kdy obouvám brusle. Optimálních výsledků dosáhnete aplikací před i po fyzické aktivitě. Dát krému šanci se mi rozhodně vyplatilo. Nejen, že se chodidla lépe cítí, ony i mnohem lépe vypadají. Ještě taková perlička: dcera si nedávno do tanečních pořídila krásné nové boty a po prvních lekcích jsme pozorovali, jak jí nohy natékají jako bochníky. Půjčil jsem jí Foot Cream, jen tak, na vyzkoušení, třeba pomůže. Jak myslíte, že to dopadlo? Ano, musel jsem si shánět další (krém, ne dceru).

Pavel Juráš