Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Litokomplex Aktiv (Hloubková hygiena kůže)

Recenze: Litokomplex Aktiv (Hloubková hygiena kůže) Směs prášků Litokomplex čistí pokožku do hloubky a pomáhá odstraňovat nečistoty usazené v pórech.
Mája Ráblová
4,8 5
8

Recenze: Litokomplex Aktiv (Hloubková hygiena kůže) zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

To, že prostřednictvím pokožky odcházejí z těla škodliviny, už určitě víme všichni od základní školy. Ale jak tomu je, pokud jsou naše póry zanesené nečistotami z prašného prostředí (a to je víceméně problém jak měst tak venkova), pokud si póry sami ucpáváme neúplným odlíčením, makeupem a pudry, nebo opalovacími a jinými krémy?

Naše pokožka potřebuje prostor pro odvádění nečistot a škodlivin z těla ven. A v letních měsících to platí dvojnásob. Člověk se potí, což je přirozené a žádoucí, pokud jsou ovšem póry ucpané, zůstane nahromaděný odpad těsně pod pokožkou a tam se začne hromadit. A toto celé vede ke vzniku spousty neestetických a někdy opravdu vážných kožních nemocí.

Litokomplex z řady Tajemství krásy je unikátní složením 100% přírodních vzácných minerálů a solí. Tento výrobek ve formě prášku je výjimečný právě svou formou. Díky tomu, že se jedná o sypkou směs, není třeba přidávat levná plnidla typu voda, glycerin,... ale ani žádné konzervační látky. Jedná se proto o opravdu čistý koncentrovaný přírodní výrobek. Každý, kdo Litokomplex někdy vyzkoušel, už o jeho účincích nepochybuje a ví, že nic nevyčistí pokožku do hloubky více než právě tento prášek. V nabídce jsou produkty jak pro sušší a citlivou pleť, tak pro pokožku se sklony k maštění. Nechybí ani tělová řada a produkty na zubní hygienu.

Recenze: Litokomplex Aktiv (Hloubková hygiena kůže)

Co nám Litokomplex může nabídnout?

 • Hlubokou očistu kůže.
 • Normalizaci mazových a potních žláz.
 • Podporuje přirozený cyklus regenerace pokožky.
 • Peelingový efekt.
 • Zvyšuje se pevnost kůže.
 • Dodává pokožce potřebné minerály.
 • Účinně podporuje tvorbu kolagenu.
 • Zpomaluje proces stárnutí pleti.
 • Zvyšuje přirozenou obranyschopnost pokožky.
 • Při použití na vlasovou pokožku zlepšuje stav lupů a posiluje vlasy a vlasové kořínky.
 • Je antibakteriální a přesto nenarušuje přirozený film ani procesy pokožky.

Způsob, jakým se Litokomplex používá, je poměrně snadný:

 • Odlíčit! Případně smýt i mastný krém, se vším ostatním už si poradí Litokomplex.
 • V ruce nebo v mističce smíchejte cca lžičku prášku s polovičním množství vody (vodu lze vždy přidat na požadovanou podobu směsi).
 • Vytvořte hustou kašičku, která nebude stékat po pokožce.
 • Směs naneste na mokrou pokožku. Nanést, ale nevtírat do pokožky!
 • Přípravek nechte působit podle návodu a místa aplikace.
Recenze: Litokomplex Aktiv (Hloubková hygiena kůže)

Při aplikaci jsem při prvních pár použitích cítila menší štípání, ale pokožka po omytí nebyla ani zarudlá. Byla jen krásně vypnutá a hebká. Póry jsou po omytí čisté a stažené a barevný tón pleti je sjednocenější. Výrobce tvrdí, že v tuto chvíli do sebe pokožka přijme mnohem více prospěšných látek z kosmetiky a také, což je důležité, do větší hloubky než kdy dříve :). (Což samozřejmě platí i na druhou stranu, z “neprospěšné” kosmetiky přijímáme i neprospěšné látky snadněji.) Já ovšem v tuto chvíli nechávám pokožku bez dalších aplikací kosmetiky, aby se samočistila a mohla “dýchat” a regenerovat se.

Litokomplex bych doporučila každému. Ale těm, které trápí akné, zanícení pokožky, ucpávání pórů, černé tečky, mastící se pokožka nebo naopak šupinky na pleti, pleť bez života či zdravé barvy, dehydratovaná kůže a nebo těm, které trápí lupy, těm doporučuji Litokomplex naprosto bez debat!

Recenze: Litokomplex Aktiv (Hloubková hygiena kůže)

Osobní tip: Litokomplex vydrží opravdu dlouho, doporučuji ho používat v malém množství každý den na 10 až 20 sekund místo mýdla nebo čisticího gelu. Pokud máte pokožku odolnou a spíše se sklony k maštění, můžete si při smývání po uplynutí doby působení udělat jemný peeling pomocí krouživých pohybů rukou.

Osobní tip č.2: Nepřekračujte dobu působení! Vyplavené nečistoty pak začne pokožka opět vtahovat do sebe.