Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Masážní olej Sportique

Recenze: Masážní olej Sportique Masážní olej Sportique v citrusové či meruňkové variantě je skvělým pomocníkem pro masáž celého těla po sportovních aktivitách, ale oceníte jej i jako pečující tělový olej po koupeli.
Tým Sportique
5,0 5
1

Masážní olej Sportique zdroj: BIOOO.CZ

Byly doby, kdy jsem masáže zanedbával, nebo se jim vyloženě vyhýbal. Měl jsem bolestivou zkušenost a masáže jsem považoval spíše za kratochvíli boháčů či požitkářů než za důležitou součást života sportovce. Ale to jsem se šeredně pletl. Jednou jsme to s kolegou při výšlapu přehnali a oba se cítili vyšťavení jako citróni. Kolega mi doporučil bolavé nohy pořádně namasírovat. Nechal jsem se poddat, inu tonoucí se stébla chytá.

Dnes už na masáže nedám dopustit a vím, že se hodí nejen po zátěži, ale často také před ní. Nemluvě o tom, jaký skýtají fantastický pocit uvolnění po tvrdě odvedené práci. Masáž je ale pouze procedura. Neumím si představit, že bych manželce večer masíroval záda suchýma rukama nebo nějakou nešetrnou chemickou kosmetikou.

Už dlouho vím, že na masáž se nejvíce hodí kombinace přírodních olejů, zejména jojobového či papulkového. Nejenže prospívají pokožce (v tomto ohledu jsou přímo zázračné), ale mají i řadu jiných pozitivních dopadů na lidský organismus. Prostě zdravá a účinná příroda... A přesně takový je Masážní jojobový olej od Sportique. Kamarádka mi doporučila meruňkovou variantu - proti tomu jsem nic nenamítal - meruňky mám asi jako každý Moravan rád (nejen ty destilované).

Recenze: Masážní olej Sportique

Ale zpátky k samotné masážní proceduře. Už když jsem si přivoněl a trochu oleje si rozetřel po pokožce, nemohl jsem se dočkat, až se nechám ženou namasírovat. Těšil jsem se tak moc, že jsem měl skoro chuť přeskočit trénink rovnou na masáž. Konzistence i vůně masážního oleje je totiž velmi, velmi příjemná. Některé oleje či krémy se rychle vysušují či dokonce lepí, ale Masážní olej Sportique je jemný a lehký a krásně se vtírá. Skutečně z něj cítíte neskonalou úlevu dodanou znavené pokožce a vyčerpaným svalům, jako by z vás nějaká magická síla odebrala všechnu tíhu. Víc než půlhodinová masáž byla jako podřimování na nějakém kouzelném rajském obláčku. Má to snad jediný háček. Podle nepsaných zákonů „poskytování masážních služeb v manželství“ musím příště já být tím masírujícím.

Velkým pozitivem je, že olej funguje stejně dobře před výkonem i po něm. Samozřejmě se vyplatí znát pár šikovných tipů, jako že před výkonem se nehodí tvrdá či hloubková masáž, ale spíš něco lehčího pro prokrvení. Pokud volíte masáž spíše relaxační, obsažené rostlinné výtažky (heřmánek nebo řebříček) mají příjemně uklidňující účinky. Osobně mám poměrně citlivou pokožku, proto je důležité, že masážní olej (a podle všeho všechny produkty Sportique) neobsahuje žádné chemické látky, které mohou způsobit nepříjemné alergické reakce.

Recenze: Masážní olej Sportique

Tento masážní pomocník je k dispozici i v citrusového variantě, skoro jako by Sportique vytipovali mé oblíbené ovoce a zkombinovali jej s mou dnes již oblíbenou kratochvílí (a ne, nejsem vyloženě boháč). Masážní olej musím díky jeho všestrannosti, krásné vůni a výborné účinnosti vřele doporučit. Vyzkoušel jsem obě varianty a když se proslechlo, že se olej dá použít i do koupele, musel jsem si jednu lahvičku chránit před zbytkem rodiny. Její členové (či spíše členky) ho totiž začaly používat také jako pěstící tělový olej... To mi připomíná, že musím zkontrolovat, zda je má tajná skrýš stále bezpečná. Moc šancí tomu nedávám.

Pavel Juráš