Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Pleťové vyrovnávací mýdlo Mádara

Recenze: Pleťové vyrovnávací mýdlo Mádara Vyrovnávací mýdlo od Mádary pokožku účinně vyčistí a umyje bez nežádoucího vysušování, naopak zanechá pleť vláčnou a jemnou.
Sára Goldbergerová
4,0 5
6

Recenze: Pleťové vyrovnávací mýdlo Mádara zdroj: biooo.cz

Někdy mám pocit, že má pleť potřebuje důkladně vyčistit, obzvlášť po dlouhém dni, během kterého se na ní uchytí spoustu nečistot. Bohužel nežijeme v prostředí, které by naší pleti dvakrát prospívalo. Výfukové plyny z aut, chemikálie z čistících prostředků, částečky prachu a na jaře i pylu, to vše vytváří na pokožce vrstvu, přes kterou se k ní nedostanou potřebné živiny, navíc se takové nečistoty dostávají do pórů a při nedostatečném čištění je ucpou a nepříjemnosti v podobě pupínků a černých teček jsou na světě. Právě proto bychom měli čištění pleti věnovat velkou pozornost. Mně samotné dělá už několik měsíců nejlepší službu pleťové vyrovnávací mýdlo od Mádary.

Možná si říkáte, že mýdlo na obličej není úplně šťastná volba. Tuhá mýdla přeci jen poměrně vysušují a citlivé či suché pleti nemusejí vyhovovat. Jenže pleťová mýdla obsahují velmi jemné mycí složky, které vytvoří hebkou pěnu, aniž by pleť zbytečně vysoušely. Pleťové vyrovnávací mýdlo navíc obsahuje pečující složky pro osvěžení a výživu pleti. Výtažek z listů břízy má ozdravné účinky, pleť detoxikuje a stahuje rozšířené póry.

Březové výtažky či šťávy má značka Mádara obzvlášť v oblibě a není se čemu divit. Šťáva z břízy obsahuje cenné živiny a hodí se jak na celkovou vnitřní očistu, tak na péči o celé tělo, včetně pokožky hlavy – podporuje totiž růst vlasů. Dále v pleťovém mýdle najdeme výtažek z mořských řas. Ten na pleti vytváří ochrannou vrstvu, dodává jí potřebné minerály a podporuje její elasticitu a hydrataci. Olej z pšeničných klíčků se postará o hebkost a výživu, hlavně co se týče přísunu vitaminu E. Spojení těchto ingrediencí se postará o dokonalou očistu pleti bez zbytečného vysoušení a dráždění.

Recenze: Pleťové vyrovnávací mýdlo Mádara

Pleťové vyrovnávací mýdlo od Mádary používám ráno i večer. Ráno si s ním obličej jen lehce omyji a po usušení měkkým ručníkem použiji přípravky pro pěstění pleti. Večer si obličej vydrhnu o něco důkladněji, abych se zbavila všech nečistot. Nepoužívám žádný make-up, ale myslím si, že by si mýdlo poradilo i s vrstvou make-upu, pudru i tvářenky. Když mám nalíčené oči, použiji nejprve hydrofilní nebo obyčejný olej, abych do nich mýdlem zbytečně nezasahovala a neriskovala nepříjemné pálení. Suchý obličej pak osvěžím pleťovým tonikem nebo růžovou vodou a opakuji ranní postup, tedy namazání obličeje pěstícími přípravky, které mám ve svém arzenálu. A tím mám vystaráno. Pleť je čistá a spokojená.

Od té doby, co používám tohle zelené mýdlo s úžasně svěží vůní, se má pleť méně mastí, pupínek mi vyskočí vážně jen výjimečně a černé tečky také tolik nepřibývají. S čištěním ani nestrávím tolik času, jelikož si většinou vystačím vážně jen s mýdlem a tonikem. Přesto je pokožka zbavena všech nečistot a vypadá zdravě. Někdo se neobejde bez výbavy, která zabírá půlku koupelny, ale já zastávám názor, že není důležitá kvantita, nýbrž kvalita. Pokud se i vy spokojíte s jednoduchostí, pleťové vyrovnávací mýdlo od Mádary určitě uspokojí potřeby vaší pleti, a v koupelně vám navíc zbude více místa na svíčky ☺