Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Pupalkový olej Nobilis Tilia

Recenze: Pupalkový olej Nobilis Tilia Pár produktů má u mě v koupelně a v ledničce stálé místo. Buď pro jejich úžasné účinky na mou pokožku a vlasy, nebo proto, že mi pomáhají při různých nepříjemnostech. A do takové kategorie patří pupalkový olej Nobilis Tilia. Bez tohoto tekutého zázraku se prostě neobejdu, a to ani trochu nepřeháním! V čem mi tak úžasně pomáhá?
Sára Goldbergerová
4,6 5
10

Pupalkový olej Nobilis Tilia zdroj: BIOOO.CZ

Pár produktů má u mě v koupelně a v ledničce stálé místo. Buď pro jejich úžasné účinky na mou pokožku a vlasy, nebo proto, že mi pomáhají při různých nepříjemnostech. A do takové kategorie patří pupalkový olej Nobilis Tilia. Bez tohoto tekutého zázraku se prostě neobejdu, a to ani trochu nepřeháním! V čem mi tak úžasně pomáhá?

Pupalkový olej se získává lisováním ze zralých semínek pupalky dvouleté. Rostlina je charakteristická krásnými žlutými květy, které hlavně v noci omamně voní. Čerstvý olej má výrazně žlutozelenou barvu a chuťově nepatří mezi ty nejlepší, ale to je detail, který jsem ochotná přehlédnout. Pupalkový olej nám dodává nenasycené mastné kyseliny, především kyselinu linolovou a také velmi cennou kyselinu gama-linolovou. Ty zabraňují zadržování sodíku, kterého v dnešní době máme přebytek a způsobuje nám mnoho zdravotních problémů, pomáhají regulovat krevní tlak a metabolismus tuků. Pupalkový olej obsahuje celou řadu dalších biologicky aktivních látek, které příznivě působí na náš organismus. Skvěle se hodí i na ošetření pleti, především na problematickou či zralou pokožku, jelikož má výrazné protizánětlivé a regenerační účinky. Pomáhá také lidem s ekzémem a lupenkou.

Pupalkový olej se lisuje ze semínek této krásné rostliny.

Především bych ale vypíchla jednu velice důležitou věc, která s užíváním pupalkového oleje souvisí: při pravidelném užívání pomáhá zmírňovat menstruační bolesti a jiné potíže související s premenstruačním syndromem (zadržování vody, bolavá prsa, výkyvy nálad), příznivě také působíé na srovnávání menstruačního cyklu. Já sama jsem dlouho bojovala s příšernými menstruačními bolestmi, které mě pokaždé naprosto paralyzovaly. Od rána jsem se jen svíjela v posteli, někdy jsem i zvracela, a běžné prášky proti bolesti mi většinou nepomohly. Z menstruace se tedy stal jakýsi strašák a jejího příchodu jsem se vždycky obávala, což není z hlediska vnímání ženskosti zrovna nejlepší. Pak jsem se ale dočetla o účincích pupalkového oleje a hned jsem si koupila jednu lahvičku. První dva měsíce jsem užívala každý den dvě vrchovaté polévkové lžíce. Chuť pupalkového oleje je vážně výrazná a citlivějším osobám možná zvedne žaludek, ale po nějaké době si na ni určitě každý zvykne, někomu možná i zachutná. Když přišla první menstruace po měsíci užívání, byla jsem mile překvapena: bolesti sice úplně nezmizely, ale byly mnohem mírnější, takže jsem mohla normálně fungovat. Další měsíc byl ještě lepší, protože bolesti se neobjevily vůbec. Nechtěla jsem se radovat předčasně a říkala jsem si, že to může být jen náhoda, že je to počasím, ale když se bolesti nevrátily ani v dalších měsících, začala jsem pupalkový olej vyzdvihovat do nebes a v ledničce mu vyhradila čestné místo.

Pupalkový olej užívám pravidelně asi tři roky a pojem menstruační bolesti jsem díky němu mohla vyřadit ze svého slovníku. Teď užívám dvě polévkové lžíce denně přibližně týden před menstruací a mému tělu to očividně stačí. Občas ho použiji i na pleť, hlavně teď v zimě, protože je poměrně hutný a pleť důkladně vyživí.

Mnoho žen a dívek trápí menstruační bolesti, a kolikrát je to vede k tomu, že z očistné menstruace mají strach a nejraději by se jí úplně zbavily. Takový postoj ale tyto problémy jen zhoršuje, proto je lepší situaci nějak šetrně řešit. Pupalkový olej Nobilis Tilia doporučuji každé ženě, která se s těmito problémy potýká, a musím říct, že na něj mám zatím jen pozitivní ohlasy, včetně toho mého. Menstruační bolesti nejsou normální, i když to tak možná mnohým připadá, jelikož jsou tak běžné. Je to problém, který se musí řešit, a pupalkový olej je nejlepší možnou cestou.