Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální olej Kadidlo

Esenciální olej Kadidlo Kadidlo nejen voní, ale má i další skvělé účinky.
Renata Ježková
4,9 5
7

Éterický olej kadidlo zdroj: shutterstock.com

Kadidlo vnímáme vesměs všichni jako kostelní vůni, což teď před Vánocemi rozhodně není špatná asociace. Protože kadidlo bylo jedním z darů, které jezulátku přinesli Tři králové. Zlato, myrha a kadidlo. Takže je jasné, že na něm bude asi něco víc, než jen vánoční vůně. Protože přinést synu božímu jen nějaký luxusní parfém, to by snad neprošlo ani dnes, natož tehdy…

Kadidlo je pryskyřice ze stromu z čeledi Březulovitých. Kadidlovník (Boswellia) roste v teplých oblastech na různých místech Afriky a Asie, ale nejkvalitnější kadidlo se získává ze stromů v Etiopii, Somálsku, Jemenu a Ománu. A pouze Omán je pak producentem toho skutečného kadidla, o kterém je právě zmínka v Bibli a které nalezneme pod latinským názvem Boswellia (nebo Bursera) sacra aneb kadidlovník pravý. Ale i další druh, který můžeme běžně potkat - Boswellia Carteri - má prakticky stejně léčivé účinky.

Přejít na sekci článku:

Štěstí, zdraví, pokoj svatý…

Kadidlovník zdroj: shuttesrtock.com

...vinšujeme Vám. A za tím účelem Vám přinášíme esenciální olej z kadidlovníku. Ten je získáván destilací z pryskyřice, je bezbarvý nebo lehce nazlátlý a jeho vůně je výrazně jemnější a svěžejší než to, na co jsme zvyklí z kostela. Ale to, že je tak ceněný při obřadech, není skutečně jen tak samo sebou. Když pomineme účinky kadidla na náš nervový systém, tak kadidlo má vynikající desinfekční a imunostimulační účinky. Což v případě, že máte v uzavřeném prostoru pohromadě mnoho lidí, zvlášť třeba ve středověku, kdy se chřipka ani nepovažovala za onemocnění, je rozhodně víc než praktické. Budete-li si tedy chtít doma vytvořit vánoční atmosféru a zároveň zničit všechny viry, bacily (a negativní energie), tak kadidlo je rozhodně tou správnou volbou.

Ale tím zdravotní přínos kadidlovníku rozhodně nekončí. S čím dalším nám dokáže kadidlovník pomoci?

Je vynikajícím olejem pro zralou pleť, regeneruje a zjemňuje vrásky. Lze ho používat neředěný nebo přidávat do krému, tělového mléka či rostlinného oleje.

Ulevuje při bronchitidě a nachlazení.

Zklidňuje dech a ulevuje při astmatu.

Urychluje hojení jizev a ran, které desinfikuje.

Zlepšuje a podporuje trávení.

Související produkt
Kadidlovník 5 ml
Saloos / 218 Kč
Rostlinná silice z kadidlovníku provoní vaši domácnost svými kořeněnými a balzamickými tóny, jež mají zklidňující efekt na tělo i mysl. Podporuje trávení a pečuje o zdraví dýchacího traktu.
Detail produktu