Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální olej Kadidlo

Esenciální olej Kadidlo Kadidlo nejen voní, ale má i další skvělé účinky.
Renata Ježková
4,9 5
7

Přejít na sekci článku:

Navoňte se... kadidlem

Vůně s kadidlem zdroj: shutterstock.com

Protože se jedná o pryskyřici, jedná se zároveň o nízce těkavou vůni, což znamená, že je oblíbeným základem parfémů a to nejen těch přírodních. Nemusí totiž vytvářet jenom těžké a zklidňující kompozice, ale dá se kombinovat i se svěžejšími tóny jako je třeba pomeranč, levandule nebo geránium. Ale samozřejmě s orientálními a tajemnými kompozicemi si kadidlo rozumí nejlépe.

Skutečně nádherné kadidlové kompozice, které zároveň působí opravdu terapeuticky (a tudíž hluboce zklidňují, takže je to skutečná spása v případě stresových a krizových situací) najdeme mezi olejovými parfémy Vedic Aroma. Skutečně hluboce meditativní vůní je Divia, která kombinuje kadidlo se santalovým dřevem. Hloubku a tajemno pak přidává ještě marocká růže, pačuli a vetiver. Ale nečekejte od nich žádné odlehčení, naopak nás zavedou ještě hlouběji mimo prostor a čas. Průzračnější je potom Moksha, která kombinuje kadidlo, myrhu a santal. S tou se neponoříme tak hluboko, naopak dokáže velmi dobře projasnit myšlení a přinést potřebný klid na mantální činnost. Oba parfémy obsahují pouze čistě přírodní oleje z organického zemědělství, je možné se s nimi tedy nejen vonět, ale zároveň je i přímo z lahvičky inhalovat, pokud cítíme, že potřebujeme skutečně okamžitou a účinnou vzpruhu.

Lehčí kadidlové kompozice potom nalezneme u klasických parfémů ve formě atomizéru. Lalita a Satya jsou nádherně lehké orientální vůně, kde je kadidlo doplněno lehčími, čistě ženskými tóny jako je champaka, jasmín, meduňka či bergamot. A skutečně jen lehoučký dotek kadidla najdeme ve svěží toaletní vodě Brahmi, která přináší svěžest italského hořkého pomeranče s dotekem majestátní tuberózy.