Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální olej Kadidlo

4.9 5
7

Přejít na sekci článku:

Navoňte se... kadidlem

Vůně s kadidlem zdroj: shutterstock.com

Protože se jedná o pryskyřici, jedná se zároveň o nízce těkavou vůni, což znamená, že je oblíbeným základem parfémů a to nejen těch přírodních. Nemusí totiž vytvářet jenom těžké a zklidňující kompozice, ale dá se kombinovat i se svěžejšími tóny jako je třeba pomeranč, levandule nebo geránium. Ale samozřejmě s orientálními a tajemnými kompozicemi si kadidlo rozumí nejlépe.

Skutečně nádherné kadidlové kompozice, které zároveň působí opravdu terapeuticky (a tudíž hluboce zklidňují, takže je to skutečná spása v případě stresových a krizových situací) najdeme mezi olejovými parfémy Vedic Aroma. Skutečně hluboce meditativní vůní je Divia, která kombinuje kadidlo se santalovým dřevem. Hloubku a tajemno pak přidává ještě marocká růže, pačuli a vetiver. Ale nečekejte od nich žádné odlehčení, naopak nás zavedou ještě hlouběji mimo prostor a čas. Průzračnější je potom Moksha, která kombinuje kadidlo, myrhu a santal. S tou se neponoříme tak hluboko, naopak dokáže velmi dobře projasnit myšlení a přinést potřebný klid na mantální činnost. Oba parfémy obsahují pouze čistě přírodní oleje z organického zemědělství, je možné se s nimi tedy nejen vonět, ale zároveň je i přímo z lahvičky inhalovat, pokud cítíme, že potřebujeme skutečně okamžitou a účinnou vzpruhu.

Lehčí kadidlové kompozice potom nalezneme u klasických parfémů ve formě atomizéru. Lalita a Satya jsou nádherně lehké orientální vůně, kde je kadidlo doplněno lehčími, čistě ženskými tóny jako je champaka, jasmín, meduňka či bergamot. A skutečně jen lehoučký dotek kadidla najdeme ve svěží toaletní vodě Brahmi, která přináší svěžest italského hořkého pomeranče s dotekem majestátní tuberózy.