Recenze: Rozjasňujicí maska pro normální a smíšenou pleť Coslys

Recenze: Rozjasňujicí maska pro normální a smíšenou pleť Coslyszdroj: biooo.cz

Pro mastnou, smíšenou i normální pokožku jsou na čistění nejlepší masky z jílu, o tom žádná. Jíl do sebe absorbuje nečistoty i přebytečný kožní maz, uvolňuje usazené nečistoty. Kromě očistných účinků také viditelně zlepšuje celkový vzhled pokožky, sjednocuje její barvu a dodává takový ten zdravý vzhled. Zelený, vlastně jakýkoliv jíl, je fajn. Skvělý je v suché práškové podobě, kdy si jej můžete libovolně namíchat s květovými vodami, rostlinnými oleji a dalšími složkami podle libosti.

Občas se člověku ale nechce nic kutit a jen nahodit masku na obličej, nechat pár minut působit a pak si už jenom užívat čisté pokožky. A přesně pro tyhle případy je tu rozjasňujicí maska Coslys, která splňuje vše výše zmíněné. Obsahuje kaolin a bentonite, jílovité horniny, které mají skvělé čisticí schopnosti. Má příjemnou krémovitou konzistenci, díky které se snadno a rychle nanáší rovnou z tuby. A mimo to obsahuje i extrakty z bylinek a květin, které přispívají ke zdraví pokožky.

Recenze: Rozjasňujicí maska pro normální a smíšenou pleť Coslys

Rozjasňujicí maska je vhodná především pro normální a smíšenou pokožku. Sušší typy pleti by opravdu mohla vysušovat, zatímco mastné a problematické pleti by nemusely vyhovovat obsažené oleje. Kromě kaolinu obsahuje maska výtažky z tužebníku, který je doslova specialitou Coslys a najdete jej téměř ve všech jejich produktech. Tužebník má mírně protizánětlivé účinky, pokožku hojí a podporuje její přirozenou regeneraci. Snadno tak urychlí regeneraci pupínků a dalších nedostatků, zároveň pomůže zabránit tomu, aby se na obličeji vůbec objevily.

Kromě toho ve složení masky najdeme i výtažky z lilie, jogurtový prášek a trochu šípkového a sojového oleje. Dohromady maska tvoří příjemnou hutnou krémovou konzistenci, která se na pokožku snadno nanáší a příjemně roztírá. Vůně je mírně sladká a květinová, na pleťovou kosmetiku trochu výraznější, ale určitě ne rušivá a nepříjemná. Třeba ráno vás tahle vůně nakopne a potěší.

Recenze: Rozjasňujicí maska pro normální a smíšenou pleť Coslys

Moje pleť je smíšená s občasnými sklony k pupínkům, obzvlášť teď v parném létě. Takže cokoliv, co mi má pokožku zklidnit, vyčistit a ještě vylepšit její celkový vzhled vítám. Masku jsem nanesla na obličej i krk v silnější vrstvě a nechala působit déle než doporučovaných 10 minut. Vzhledem k tomu, že rozjasňujicí maska neobsahuje pouze čistý jíl, při zasychání úplně neztvrdne a jde z pokožky snadno smýt bez zbytečného drhnutí. Pokožka nepne a nevrže, naopak je příjemně jemná a vláčná.

Pleť je viditelně zklidněná, méně začervenalá a barevně jednotnější. Řečeno zjednodušeně, vypadá zdravěji. V tomhle horkém počasí používám masku ob den a už po prvním týdnu jsem viděla jasný ústup pupínků. Navíc, pokožka, která se v horku zvýšeně mastila, je matnější, s daleko menšími sklony k začervenání, což vítám především.

Rozjasňujicí maska Coslys je skvělou volbou pro ty, kdo si chtějí užít benefity jílových masek a přesto nechtějí pleť podráždit betonovou vrstvou neprospustného čistého jílu. Krémová maska se pohodlně aplikuje rovnou z tuby a díky její jemné květinové vůni je každé použití příjemným požitkem. Pokud byste rády používaly pleťové masky pravidelněji a přesto zapomínáte, zrovna tahle vůně může být dobrou motivací.

Jak se vám článek líbil?