Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Sportique balzámky na rty v kelímku

Recenze: Sportique balzámky na rty v kelímku Balzámky na rty Sportique jsou výživné, pečující a udělají vám radost i krásnými ovocnými vůněmi a stylovými obaly.
Tým Sportique
5,0 5
7

Recenze: Sportique balzámky na rty v kelímku zdroj: sportique.cz

Balzámky na rty! Malé zázraky, které našemu úsměvu dodají poslední chybějící jiskru! Nebo by alespoň měly. Považuji se za něco jako odborníka a autoritu přes balzámy na rty. Vyzkoušela jsem jich bezpočet, od dětských let mažu pusu jeleními loji a pomádami na rty. A dnes si beru na paškál balzámy od Sportique. Mám pro to dva důvody: za prvé Sportique je profesionální značka přírodní kosmetiky, která podle svých slov spojuje poznatky moderní vědy s tím nejlepším z přírody. To se mi zamlouvá. Za druhé jsem slyšela skvělé reference na jejich tradiční balzámy v tyčince. A značka uvedla na trh devět příchutí balzámů v malých kalíšcích, musela jsem vyzkoušet.

Mám ve zvyku se v nadšení krotit, ale balzámky Sportique na mě udělaly hodně velký dojem. Navíc, na zdravě vypadající a lesklé rty jsem obdržela už několik komplimentů. Hodně cestuju po nehostinných krajinách a na severu i na jihu dostává pusa hodně zabrat. Mořská voda i sychravý vítr dělají svoje a rty vypadají jako rozbombardované. S krabičkovým balzámem už ne. Co je skvělé: Balzámky od Sportique neobsahují živočišné tuky, parafín ani chemické konzervanty. Jsou fest našlapané: Bambucké máslo. Vitamin E. Kokosový olej, slunečnicový olej, olej z hroznových jader, olivový olej, ricinový olej, jojobový olej, olej ze šípků. A kromě veganské varianty v nich nechybí ani včelí vosk!

Balzámky se nanáší snadno prsty a naberete tolik, kolik potřebujete. Některé přírodní balzámy bez konzervantů jsem vždycky musela nanášet štětečkem, protože měly tendenci dopřát mi v každém tahu polovinu svého obsahu. Tyhle sedí krásně a velmi, velmi lehounce. Veliký kontrast vůči parafínovým balzámům z drogerky nebo jelením lojům.

Balzám navíc nezůstává 'sedět'na povrchu, vsaje se do pokožky ( parafínové balzámy nehydratují, naopak vytvářejí vrstvu která brání v hydrataci). Se rty krásně splyne, po chvilce už ho nevnímáte, ale pořád tam je a chrání. Při pravidelné aplikaci došlo ke zmizení výraznějších linek a šupinek na rtech, pusa se zacelila, po odlupující se kůži ani památky. A co víc, balzám se dá aplikovat i na další místa po těle, která trpí suchostí - například na podrážděný nos při rýmě. Podle konkrétní vůně cítíte i jejich chuť, to se mi líbí. Popravdě nevím, jestli se mi na nich líbí víc vůně nebo textura.

Recenze: Sportique balzámky na rty v kelímku

Další plusy Sportique balzámků na rty:

  • Jsou skvělé jako výživný podklad pod rtěnku. Zanechá rty a vyzmizíkuje šupinky, rtěnka se pak rovnoměrně nanáší a tolik nevysušuje.
  • Využijete ho nejen na rty. Ideální je třeba i na odřený nos při rýmě nebo suchou kůži kolem nehtů! (toho jsem si všimla mimoděk po aplikaci).
  • Sportique balzámy jsou skutečně bezedné – za tu cenu naprostá paráda!
  • Dostatek příchutí - máte z čeho vybírat a co poznávat. Krásně voní a vůně se nezprotiví – což je u balzámu, který budete užívat tak dlouho, obrovská přednost!
  • Hodí se do kabelky – je malý a skladný, navíc díky krásnému kovovému obalu udělá spoustu parády.

     

Hana Špačková