Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Sportique Gel na klouby a svaly

Recenze: Sportique Gel na klouby a svaly Gel od značky Sportique uvolní zatuhlé svaly, pomůže při potížích s klouby a neměl by chybět v žádné lékárničce.
Pavlína Klaudová
5,0 5
1

Recenze: Sportique Gel na klouby a svaly zdroj: biooo.cz-Mája Ráblová

Znáte to, špatně se vyspíte, bolí vás celý člověk, případně to přeženete se sportem. Bolesti svalů jsou velmi nepříjemné a dokáží pěkně zkomplikovat život. A tak hledáte něco, co byste měli po ruce, třeba i při cestování, když si nechcete brát celou aromaterapeutickou apatyku, čítající velký dřevěný kufřík nebo dokonce více malých kufříků, jako je tomu u mě. Prostě se to tak naskládalo. Gel na svaly a klouby od Sportique sice není až tak pro organické fajnšmekry, ale dokáže toho dost zachránit, takže jsem ho vzala na milost, i když se nemůžu kochat čistě přírodním složením. Ale existují výjimky, kdy jsem schopná přivřít oči, obzvlášť pokud není doma po ruce nic jiného a pokud vím, že výrobek zabírá a stejně se průběžně detoxikuju. I když nad složením zrovna nejásám.

Jak působí a co umí?

Nicméně tento gel mi pomohl již několikrát. Ať už při ztuhlé šíji, bolesti zad nebo kolen, ale i při šíleném nachlazení, kdy mi došel tymiánový éterický olej a oregano jsem si dávat nechtěla, protože je moc silné, i když k němu pak stejně došlo. Co se mi jako člověku, který se zaobírá aromaterapií, celkem líbí na tomto gelu, je to, že obsahuje spojení zázvoru, borovice, arniky a hřebíčku, což zaručuje, že bude mít velkou sílu v boji proti bolestem i nachlazení. Bude uvolňovat a prohřívat, dokáže si poradit s lecčím.

Složení z pohledu aromaterapeuta

Arnika se v aromaterapii nepoužívá jako éterický olej, protože silice mají vysoce toxický účinek. Arnikový olej se používá jako nosný. Bezpečný k použití je také arnikový hydrolát, masti nebo tinktura. Arnika snižuje záněty a léčí modřiny. Nesmí se používat v těhotenství. Borovice se používá hlavně při nachlazení. Posiluje životní energii, napomáhá léčbě zánětlivých onemocnění. Usnadňuje vykašlávání a brání růstu infekce, ničí bakterie, je skvělá při plicních problémech a při potížích s klouby.

Zázvor uvolňuje křeče a snižuje bolest. Uvolňuje a zastavuje křeče trávicí soustavy, působí proti nadýmání a zácpě. Prohřívá, což je při unavených nebo ztuhlých svalech velmi dobrá vlastnost. Pomůže i při „chladných“ ledvinách. Hřebíček působí protikřečově a má posilující účinek. Má velkou sílu v boji proti choroboplodným zárodkům a infekcím. Uvolňuje křečové stavy podbřišku. Používá se pro zmírnění revmatických obtíží. Není vhodný pro těhotné a malé děti.

Pokud nejste fanatici do čisté organiky, anebo tak jako já jste sem tam ochotni udělat kompromis, určitě si tento balzám na svaly pořiďte. Myslím, že se mu bude ve vaší domácí lékárničce líbit a poskytne vám mnoho opory, když vás bude zlobit pohybový aparát, svaly nebo se někde nepříjemně nachladíte.