Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Sportique po sportovním výkonu

Recenze: Sportique po sportovním výkonu Po sportovním výkonu a v boji proti zánětu se perfektně hodí masážní olej Sportique nebo Cooling Cream od téže značky.
Tým Sportique
5,0 5
1

Recenze: Sportique po sportovním výkonu zdroj: sportique.cz

S partnerem patříme k sportovním fanatikům. Potkáte nás nejčastěji venku - na závodech, cyklostezkách, horských pěšinách. Také to znáte? Život neustále na nohou, překonávajíc sami sebe? A čím si pomáháte, abyste na těch nohou vydrželi stát? Hledala jsem šetrné, pokud možno přírodní alternativy funkční kosmetiky až jsem se dostala k firmě Sportique. A já se tentokráte zaměřím na jejich výrobky, které s partnerem užíváme po výkonu.

Teprve letité zkušenosti se sportem a s nasloucháním svému tělu mi přinesly důležité poznání. Poznání, že existují věci mimo samotný sportovní výkon, které nám při sportování mohou dost výrazně pomoci – od bolesti k lepším výkonům či rychlejší regeneraci. A právě takovouhle pomocí je masáž. Masáž je opravdu velice efektivní prostředek, na který dnes s partnerem nedáme dopustit. Kromě toho, že nás vzájemná masáž sbližuje, má i spoustu zdravotních pozitiv: vyrovnává krevní oběh, snižuje napětí, zmenšuje otoky, zmírňuje zjizvení, zlepšuje hojení, celkové zdraví a pohodu. Masáž před aktivitou by měla být lehká a krátká, masáž po výkonu by měla být delší a jít do hloubky, aby skutečně snížila svalovou únavu a umožnila nám se co nejdříve pohybovat opět jako zástupce lidského druhu.

Vyzkoušeli jsme spoustu masážních prostředků a můžeme vám proto s jistotou pramenící ze zkušenosti doporučit: na masážní přípravky z drogerky nebo chemií nabouchané „zázračné“ emulze se vykašlete. Ideální je, pokud produkt obsahuje kombinaci přírodních rostlinných a esenciálních olejů – například jojobový, a pupalkový olej. To je příklad Masážního oleje od Sportique, kde tento výčet doplňuje ještě olej z meruňkových jader, olej z pšeničných klíčků a světlicový olej. Ten obsahuje pořádnou nálož polynasycených kyselin a vysokou dávku provitaminu A – kůže tak dostává výživu, regeneruje se a ještě k tomu je chráněná před vznikem zánětu. A tady přichází to hlavní, co si po nějaké době užívání Sportique masážního oleje uvědomuji, a čeho si cením čím dál víc: má totiž dva efekty – jedním z nich je potřebná relaxace, uvolnění bolavých svalů a kloubů, regenerace. Tím druhým je pak pěstění pokožky – a to nejen pro její hezčí vzhled a pružnost, ale i pro její zdraví - což rozhodně není nepatrná zásluha. Základ z jojobového oleje je použit rafinovaně, protože je blízký kožnímu mazu a proto velmi dobře proniká do pokožky. Udržuje kůži jemnou a chráněnou před projevy stárnutí.

O zklidnění pokožky a eliminaci případného zánětu se postarají výtažky z kostivalu a heřmánku, které krásně uvolňují zatuhlé svaly i klouby, působí protizánětlivě a současně chrání pokožku před podrážděním. Některé oleje či krémy se rychle vstřebávají či dokonce lepí, ale konzistence masážního oleje Sportique je už na omak příjemná. Lehkost použitých olejů je vážně citelná, velmi krásně a plynule se roztírají. Při vstřebávání se navíc uvolňuje jemná vůně meruněk. Namoženost a svalová únava nejdřív vystoupí – ucítíte ji tak, jak skutečně je. A ona se postupně, pozvolna, velmi nepatrně ...začne z těla odpařovat. Je to jako sledování minutové ručičky na ciferníku hodinek – na pohled nenápadné, ale když srovnáváte s pocitem „jak mi bylo ještě před deseti minutami“, zlepšení je znatelé. Rostlinné výtažky (heřmánek, arnika a řebříček) zdatně podporují relaxační účinek.

Pokud pomýšlíte na trochu specializovanější mazání, zkuste efektivní Cooling Cream. Je ideální, máte-li ještě tentýž den před sebou nějaký ten výkon, případně chcete-li ještě účinněji zabojovat s rozpoznaným lokálním zánětem. Lehký krém se perfektně roztírá a hlavně, což bývá u sportovní řady Sportique krémů zvykem, nádherně voní. Kombinace esenciálních olejů z máty peprné, eukalyptu, borovice a citrusových plodů skvěle osvěžuje, povzbuzuje tělo i mysl a v neposlední řadě samozřejmě funguje – mírní bolestivost svalů i kloubů. Díky éterickým olejům má masážní Cooling Cream stimulující účinky – doslova ucítíte, jak se vám do těla vrací energie. Prokrvená kůže je kůže plná energie – uleví od únavy i od případných křečí. Bambucké máslo a jojobový olej pokožku nejenom vyživují a zjemňují, ale také lehce tonizují a působí protizánětlivě. A fungují výborně – lokální aplikací jsem zažehnala nebo alespoň pomohla zažehnat několik nastupujících (a včas rozpoznaných) zánětů. Cooling cream Sportique chladí horká místa, která po výkonu bolí, a proto jej používám spíše jen „chirurgicky“ a lokálně. Bohatě stačí na postižené místo rozetřít a dobře vmasírovat maličkou dávku krému.