Recenze: tělové mléko Sportique

5,0 5
3

Recenze: tělové mléko Sportiquezdroj: sportique.cz

Každé léto a každou zimu si procházím tím samým. Suchá, nezdravá kůže na těle, kterou si nevědomky škrábu. Může za to kombinace počasí i tvrdé vody, kterou doma máme. Nepomáhala tomu ani laxnost ve výběru kosmetiky, kterou jsem nikdy moc neřešila – sprcháče a mléka z drogerie. Bylo to až v době, kdy jsem začala přecházet na organickou stravu, kdy jsem si uvědomila, že pokud do sebe nechci dostávat nedobré látky v jídle, neměla bych to dělat ani skrze kůži.

Porozhlížela jsem se v hájemství přírodní kosmetiky a sem tam i zkusila nějaký ten přírodní krémík. Ale nikdy to nebylo úplně ono, do magické formule stále něco chybělo. Pořád jsem se necítila úplně stoprocentně, jak říká známá fráze, „ve své kůži“. A co že jsem to vlastně v hydratačním mléce hledala? To je jednoduché: aby bylo příjemné a funkční. Mělo by pěkně vonět a dobře se nanášet, stejně jako by mi mělo pomoci od neduhů – kůži hydratovat a vyživovat.

Od firmy Sportique jsem vyzkoušela pár produktů ze sportovní řady a velice se osvědčily, tak jsem se rozhodla, že dám šanci i tělovému mléku. Je totiž z čeho vybírat! Šest různých vůní, ze kterých jsem já zatím vyzkoušela okurku, divokou růži a levanduli, a každá z nich mě příjemně překvapila. Je to pro mě svého druhu malá aromaterapie – k lahvičce pravidelně čichám i když ji zrovna nepoužívám. Vůně je opravdu sympatická - není jí ani moc, ani málo a i po vsáknutí krému do pokožky na kůži zůstává. Mléko se nanáší krásně (není jej třeba mnoho, stačí větší kapka na každou končetinu) a dobře se roztírá, má ideální konzistenci, která moc nezůstává mezi prsty. Vstřebává se opravdu rychle, takže nezůstanete mastní. Schválně při aplikaci dávejte pozor na to, co vám bude pokožka „říkat“ – u té svojí jsem zažila slastný pocit jemně chladivé úlevy.

Recenze: tělové mléko Sportique

A co teprve složení mléka. Makadamový a kokosový olej spolu s prvotřídním bambuckým máslem jsou skvělým základem, který rychle vyživí a urychlí regeneraci suché a podrážděné pokožky. Přítomnost bambuckého másla obecně je indikátorem skutečně dobré přírodní kosmetiky, protože je plné antioxidantů, minerálů, vitaminů, prospěšných mastných kyselin a fytosterolů. Stimuluje buněčnou aktivitu pokožky a zpomaluje její stárnutí. Aloe vera a výtažek z mořské řasy, navíc doplněný vitaminem E, kůži zklidňují a regenerují, proto je mléko ideální i po opalování. Tohle jsem minulé léto opravdu prubla a přesto, že mám pleť obecně světlou a citlivou, mléko ji dokázalo po vystavení sluníčku krásně zklidnit a vše bylo v nejlepším pořádku. Totéž platí pro použití po soláriu.

Recenze: tělové mléko Sportique

Pravidelné užívání tělového mléka Sportique v kombinaci se sprchovým mýdlem stejné značky mě zbavilo projevů suché či podrážděné kůže a to navzdory tvrdé vodě, kterou doma máme. Poskytuje mi dlouhodobý pocit svěžesti a čistoty a přitom neobsahuje dráždivé detergenty, takže s ním mažu i děti. Kůže je vypnutá, zpevněná, na pohled prozářená. Doporučuji všem se suchou a citlivou, ale i normální pokožkou.