Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Řekněte to květinou

Řekněte to květinou Řekněte to květinou v kosmetice.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Řekněte to květinou zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Květomluva je starodávné umění namlouvání a komunikace mezi mužem a ženou. Každá květina a každý jednotlivý květ totiž promlouvá ke svému příjemci a sděluje mu i ty nejtajnější myšlenky dárce. Květiny promlouvají nejen svými okvětními lístky, ale také svou barvou. Je prostě rozdíl mezi tím, jestli dostanete žlutý tulipán nebo rudou růži. Každá květina mluví svým vlastním jazykem. A tak se zaposlouchejte.

Navíc se blíží komerční svátek všech zamilovaných. A ať už svatého Valentýna slavíte, nebo ne, tak dostat květinu nebo jiný malý dárek se líbí přeci každé ženě.

Přejít na sekci článku:

Dejte růži

Dejte růži zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Růže, hlavně ty červené, patří mezi tradiční zamilované květiny. S kyticí růží snad nejde šlápnout vedle. Růže je symbolem lásky. V květomluvě růže znamená lásku, krásu a radost. To vše navíc umocňuje červená barva, která patří u růží mezi nejčastější. A i barva růží nenápadně promlouvá. Červenou růží tak říkáte miluji tě, zatímco růžovou jen naznačujete počínající sympatie.

V kosmetice toho růže ale dokáže ještě víc. Růže je ryze ženskou květinou, svou vůní pomáhá harmonizovat ženskou stránku osobnosti, zatímco jako součást kosmetiky pomáhá bojovat proti vráskám, suché pleti nebo podrážděné pokožce. Růže se tak velmi často používá k výrobě kosmetiky, dodává krémům vůni a pečuje o pokožku. Bohatou nadílku růží najdete v růžové pleťové i tělové řadě od Weledy.

Jaké růže nejraději dostáváte, ty pravé čerstvě nařezané, nebo ty v kosmetice, které vám zpříjemní sprchu a pravidelnou péči o pokožku?