Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Řekněte to květinou

Řekněte to květinou Řekněte to květinou v kosmetice.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Nejen růže napoví

Nejen růže napoví zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Růže je sice nejoblíbenější květinou zamilovaných, ale existují i plné záhony dalších květin. Co vám poví ty? Například fuchsie naznačí tajnou lásku. Tu nejtajnější, kterou se bojí on vyjevit. Takovou, které nepřeje nesmělost zúčastněných nebo nevhodné okolnosti. Kosatec zase na druhou stranu značí lásku velikou, vášnivou a neskutečně přítomnou. Takovou, kterou nečekáte, která vás překvapí a která se skrývá za klidnou fasádou. S kosatcem se připravte na vášeň, kterou nepotkáte každý den.

Pokud dostanete kamélii, tak možná to ani tak není z lásky. Tato květina totiž přináší štěstí, nebo alespoň přesně to se vám snaží vzkázat. Že štěstí už je za rohem. A šeřík s levandulí zase přináší pochyby. Pochyby o lásce, o věrnosti a o důvěře. Zatímco šeřík se vás zeptá, jestli opravdu milujete, tak levandule vám nevěří a ani nerozumí.

Karafiát má trošku špatnou pověst, přeci jenom je to květina, která se nosila na den matek nebo den žen. Prostý karafiát ale také v květomluvě značí, že láska vzniká a láska začíná. Karafiát je takovým prvním krokem zamilovaného, kterému teprve nakročíte naproti, a tak k němu buďte schovívavé. Královská lilie zase slibuje upřímnou lásku, zatímco tulipán značí sexuální uspokojení, hlavně ten červený. Tak kterou květinu nejčastěji dostáváte?