Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Resveratrol: Zázrak, nebo splasklá bublina?

Resveratrol: Zázrak, nebo splasklá bublina? Resveratrol se zdál být velkým objevem ve výzkumu prevence a léčby civilizačních nemocí.
Renata Ježková
4,4 5
9

Přejít na sekci článku:

Když ne nesmrtelnost, alespoň krása!

Slunečnice zdroj: shutterstock.com

Ovšem věc má i svou světlou stránku. To, co není zajímavé pro průmysl farmaceutický, může být pořád ještě zajímavé pro průmysl kosmetický. A to, že látka není patentovatelná, je pro nás jako zákazníky rozhodně výhoda. Většina věcí z ovoce a antioxidanty mají na pleť naprosto vynikající účinky a dělají přesně to, co resveratrol dělat má - zabraňují předčasnému stárnutí, chrání před vnějšími škodlivými vlivy a ničí plísně a bakterie. Kosmetické přípravky s obsahem resveratrolu jsou tedy maximálně vhodné pro pleť s prvními známkami stárnutí, případně k prevenci pro pleť nad 25 let.

Protože se přece jen jedná o látku poměrně novou, které není úplně běžně dostupná, je poměrně málo značek, které účinků resveratrolu na pleť využívají. Vesměs se jedná o značky ryze přírodní, které si velmi zakládají na transparentnosti a čistotě svých ingrediencí, nemají tedy ten svůj resveratrol testovaný na jiných živých tvorech, než jsou jejich zaměstnanci a zákazníci. A z výše uvedených důvodů se ani nemohou chlubit žádnou patentovanou technologií nebo inovativním výzkumem.

To ovšem nic nemění na tom, že resveratrol minimálně v kosmetice funguje velmi dobře. Podle zkušeností těch, kteří produkty s ním používali nebo používají, skutečně plní to, co slibují - projasňují pleť, zlepšují její strukturu a nedokonalosti, zlepšují regeneraci a pomáhají odstranit jemné vrásky a zlepšit tonus pleti. Přípravky mohou mít jakoukoliv texturu, což je velká výhoda, když uvážíme, že je velké množství olejů se skutečně úžasnými vlastnostmi, nicméně olej bude vždy olej a ať je jakkoliv skvělý, tak lehkého krémíku se s ním asi nedočkáte.