Sportique: Péče o pokožku s vůní levandule

5,0 5
2

Sportique: Péče o pokožku s vůní levandulezdroj: sportique.cz

Víte, jaký je největší lidský orgán? Je to kůže. A my bychom ji měli obzvláště v letních měsících věnovat zvýšenou pozornost. V létě totiž trávíme více času u vody a častěji se sprchujeme. Někdy ale nevhodnými přípravky, které nám škodí. Řada běžných laciných mýdel si ke svým účinkům pomáhá chemií, která se takřka nedá vyslovit a kterou kdybyste viděli v ryzí podobě, rozhodně byste si neřekli „to je něco, co chci mít na kůži!“. Řeč je o sulfátech, které dnes najdeme snad ve všem: v čisticích nebo sprchových gelech, pěnách do koupele, šamponech, kondicionérech a dokonce i v zubních pastách. Problém nastává zejména při dlouhodobém užívání a také v kombinaci s působením řady dalších látek, které se nám do těla dostávají v kosmetice i ve stravě.

Mám citlivou pokožku a roky jsem se trápila s výběrem přípravků, jež by nezpůsobovaly podráždění a vysušení pokožky. Tento požadavek splnilo tělové a obličejové mýdlo od Sportique. Je ideální ke každodennímu užívání a příjemně voní díky levandulovému éterickému oleji, který blahodárně působí i na psychiku, což ocení především ti, kteří jsou přes léto zavaleni půlročními uzávěrkami. Mýdlo neobsahuje sulfáty, proto přehnaně nepění, ale zároveň dokáže odstranit nečistoty. Pleť je po použití Sportique mýdla čistá, vláčná a svěží, nikoliv vysušená. Výtažek z mořských řas v kombinaci s Aloe vera odvádí svou práci znamenitě.

Pro lepší účinek jsem mýdlo doplnila o tělové mléko. Snadno se nanáší a nepotřebujete ani velké množství. Zároveň se velmi dobře roztírá a má výtečnou konzistenci, takže zbytečně nezůstává mezi prsty – a díky rychlému vstřebávání po něm brzo není ani památky, spíš pocitově je pokožka provoněná a vyživená. A můžete se spolehnout, že se dostaví kýžený a slastný pocit jemně chladivé úlevy, pokud vaše kůže například dostala zabrat sluníčkem.

Tělové mléko Sportique u mě boduje také proto, že využívá blahodárné síly makadamového a kokosového oleje. Spolu s bambuckým máslem dobře vyživí a také urychlí obnovu suché a podrážděné pokožky. Bambucké máslo je plné antioxidantů, minerálů, vitaminů, prospěšných mastných kyselin a fytosterolů. Stimuluje buněčnou aktivitu pokožky a zpomaluje její stárnutí. Tělové mléko také obsahuje kombinaci uklidňujícího Aloe vera, výtažků z mořských řas a přidanou hodnotu vitaminu E – což je pro kůži hotová výhra v loterii.