Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

TanOrganic: opálení ještě před létem

zdroj:

Opalování není nic pro vás, ale přesto by se vám lehce tónovaná pokožka líbila? Ani kvůli lehkému “opálení” nemusíte na sluníčko a ještě než začne letní a dovolenková sezóna, můžete se pyšnit krásným, lehkým přirozeným opálením!

Tentokrát jsme zkoušeli novinku na Biooo.cz, přírodní značku samoopalovací kosmetiky - Tan Organic! Je přírodní složení také záruka přirozeně bronzové pokožky? A co mapy a nevzhledné “fleky”? Čtěte dál a zodpovíme vše.

Co je vlastně TanOrganic?

Všichni víme, že produkty poskytující samoopálení (tzn. po nanesení na pokožku, pokožka zhnědne), jsou tvrdý oříšek. Mohou barvit do oranžova nebo hněda, někde barvit více, někde méně, po vám zůstanou hnědé ruce a navíc barva nejde jen tak smýt. Opálení bez sluníčka není jen tak. A teď si to představte v čistě přírodní variantě. Že si to neumíte představit?

Vůbec nemusí, je to přesně naopak! Irská novinka TanOrganic nastavila laťku přírodnímu samoopálení hodně vysoko - a věřte mi, Irové se svou světlou pletí, by nechtěli vypadat jako pomeranč :). Nejen že se všechny jejich produkty pyšní pečujícím složením, ale jako první značka samoopalovacích produktů na světě má všechny svoje produkty ověřené certifikátem Ecocert! Všechny jejich produkty mají také certifikát Cruelty free - jsou tedy vhodné pro vegany. V rámci zakoupení každého produktu se navíc podílí na vytahování odpadků z oceánu.

A co jsme testovali?

OLEJ NA OBLIČEJ

Jako první jsme sáhli po samoopalovacím oleji na obličej. Vypadá jako klasický obličejový olej, složení má také luxusního obličejového oleje, ale klasický určitě není. Nejdříve jsem se bála map a skvrn na obličeji, nic takového se ale nekonalo! Nevím, jestli to bylo kvůli perfektně vychytané receptuře, nebo kvůli peelingu, který jsem si před aplikací dopřála, ale vyplatilo se. 

Olej jsem v několika kapkách nanesla večer a ráno bylo moje pleť krásně jemně bronzová. Stačilo pouze rozetřít do ztracena. Díky obsaženému arganovému a brutnákovému oleji, se nemusíte bát, že by vaše pokožka během noci (nebo dne) strádala. Pokud používáte sérum, doporučuji použít pod olej - následně už nemusíte aplikovat nic.

SAMOOPALOVACÍ OLEJ NA TĚLO

Na "opálení" obličeje už se pracovalo a teď ještě zbytek těla - v tom mi dělal parťáka olej určený na tělo. I z této aplikace jsem měla respekt, přece jen celé tělo, to je velká plocha kůže :). I tam se ale vyplatil pořádný peeling. Využila jsem k tomu určenou exfoliační rukavici, která rychle obsáhla větší i menší části pokožky. Použít lze za sucha i mokra.

Na aplikaci jako takovou jsem zvolila aplikační rukavici, jemnou jako peříčko. Tělový olej naneste na rukavici a krouživými pohyby naneste na celé tělo. Pokožka se plně zabarví do 8 hodin, za mě byla aplikace večer tedy ideální. Opět jako na obličeji nikdy žádné oranžové nebo světlé flíčky, mapy ani mezery - pouze jemné bronzové zabarvení. Vyžaduje to ale trochu cvik a tak nejprve doporučuji začít s menším množstvím oleje. Olej krásně voní po citrusech - už to nastartuje přípravy na léto a sluníčko.

EXFOLIAČNÍ A APLIKAČNÍ RUKAVICE

Na aplikaci samoopalovacích prostředků už jednoznačně nechci nic jiného než tyto rukavice. Malý detail, ale udělá velký rozdíl. Peelingovou rukavicí rychle a jemně odstraníte kožní buňky, které by později mohly způsobit nechtěné tmavé flíčky, aplikační rukavice je zase nepostradatelná pro velké plochy těla. Oceníte ji při aplikaci oleje například na nohy, ruce, záda nebo břicho. 

Její největší výhoda je, že si znovu a znovu nenanášíte olej na ruce, neskončíte tedy s rukama o několik odstínů tmavšíma, než zbytek těla. Na pokožce je tato metoda aplikace také znát, tahy prsty mohou způsobit čáry, nebo mapy. Nic takového vás ale s rukavicí nečeká. Stačí aplikovat opravdu malinko a krásně rozetřít do ztracena.

TIP:

Aby byla i vaše aplikace samoopalovacích produktů dokonalá, máme pro vás několik tipů - Nezapomeňte na nárty a prsty u nohou, lokty nebo zadní stranu stehen. Pokud použijete aplikační rukavici, nezapomeňte aplikovat olej i na ruce. Jakmile budete mít po aplikaci, vyhněte se jakémukoli kontaktu s vodou! I malé množství by mohlo zapříčinit “smytí” produktu a následně by se na pokožce vytvořilo “bílé” místo nebo flíček. Pokud byste se raději opalovali "klasicky se sluníčkem" doporučujeme tento článek.

Co dalšího TanOrganic nabízí?

Pokud olej není to, po čem byste chtěli sáhnout jako první, můžete vyzkoušet i samoopalovací lehký krém, pěnu, mlhu nebo cestovní ubrousky! Za mě jsou zcela přelomovým řešením na cesty, kdy nechcete nosit produkty navíc, ale bez bronzové pokožky si dovolenou představit neumíte. 

Zkusit můžete i víceúčelový suchý olej, který má přepychové výživné složení z těch nejlepších rostlinných olejů, ale nezanechává pocit mastnoty a super-rychle se vstřebává. Navíc má krásnou letní citrusovou vůni. Doporučujeme ho použít například na tělo, obličej, ale můžete ho použít i v péči o vlasy.