Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Tonizace: nutnost nejen pro mastnou pleť

Tonizace: nutnost nejen pro mastnou pleť Pleťové tonikum je důležitým krokem v péči o všechny typy pleti, které chrání před negativním vlivem nečistot z vnějšího okolí.
Martina Koubová
4,2 5
6

Přejít na sekci článku:

Citlivá alergická pleť

Tonizace je pro citlivou pokožku důležitým krokem, stejně jako pro všechny jiné typy pleti. Tonikum jemnou pleť zklidňuje, přináší hydrataci, eliminuje nepříjemný pocit pnutí a zároveň připravuje pokožku na následnou aplikaci krému. Vhodně zvolený produkt pomůže dočistit pokožku a zároveň zmírní nepříjemný pocit pnutí a dehydratace. Tonikum tak můžete nosit po celý den s sebou a v případě potřeby jej aplikovat na pokožku.

Pro jemnou citlivou pokožku náchylnou k alergiím je nejvhodnější volbou květová voda bez obsahu alkoholu ze zklidňujících bylinek jako je levandule, růže, sléz, violka či heřmánek. Skvělé zklidňující, regenerační a zároveň hydratační účinky na citlivou pokožku má také Aloe vera v jakékoliv podobě. Dodá pleti tolik potřebnou hydrataci, zjemní ji a zároveň skvěle zklidní a eliminuje případné začervenání. Asi není třeba zdůrazňovat, že citlivá pokožka by se měla obloukem vyhnout produktům s obsahem alkoholu a chemické i přírodní parfemace.