Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Tonizace: nutnost nejen pro mastnou pleť

Tonizace: nutnost nejen pro mastnou pleť Pleťové tonikum je důležitým krokem v péči o všechny typy pleti, které chrání před negativním vlivem nečistot z vnějšího okolí.
Martina Koubová
4,2 5
6

Přejít na sekci článku:

Normální pleť

Tonizaci by neměla vynechávat ani normální pleť, která se na první pohled zdá být jemná, matná a bez viditelných problémů. Tonikum pokožku spolehlivě dočistí od zbytků make-upu i prachu, odstraní přebytečný kožní maz a tím zabrání vzniku ojedinělých pupínků, drobných zánětů či začervenání. Kromě toho, pokožka se po aplikaci tonika lehce zatáhne, póry jsou jemnější, méně viditelné a tím pádem i méně náchylné k vniknutí nečistot z vnějšího okolí.

Normální pleti plně postačí jemná tonika, která mají lehký adstringentní účinek. Vhodná je například růžová či levandulové květinová (obsahuje alkohol) nebo také květová voda (bez alkoholu). Rostlinné výtažky pleť zklidní, zjemní, ochrání před vznikem nedokonalostí a dodají jí zdravou sjednocenou barvu. Pokožka je zároveň díky toniku lépe připravena na následnou péči v podobě hydratačního krému či pečujícího oleje.