Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Tonizace: nutnost nejen pro mastnou pleť

Tonizace: nutnost nejen pro mastnou pleť Pleťové tonikum je důležitým krokem v péči o všechny typy pleti, které chrání před negativním vlivem nečistot z vnějšího okolí.
Martina Koubová
4,2 5
6

Přejít na sekci článku:

Suchá pleť

Pomalu by se dalo říct, že suchá pleť tonizaci nepotřebuje. Spíš naopak, suchá pleť přeci potřebuje vyživovat a ne stahovat... Pravda je ale jako vždy na obou stranách. I suchá pleť potřebuje vyčistit do hloubky, posílit a stáhnout póry, avšak šetrně. Kromě ochranných účinků, tonikum připravuje pokožku na následnou péči a napomáhá lepšímu vstřebání krému či pečujícího oleje.

Pro tonizaci a dočištění suché pleti se perfektně hodí jemné květové vody bez obsahu alkoholu. Ty pleť nejenom že dočistí, ale také zklidní a zjemní. Výborný je zklidňující hydrolát z heřmánku, levandule či růže. Sáhnout můžete jak po květové vodě bez obsahu alkoholu, tak po klasickém toniku. Při výběru byste si měli dát jedině pozor na obsah alkoholu, který je v případě suché pokožky nežádoucí a mohl by pleť dráždit. Stejně tak nevhodný je i vysoký obsah parfemace.