Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Trochu ovsa pro krásu

Trochu ovsa pro krásu Ovesné výtažky zklidňují a čistí pokožku.
Hana Bartušková
5,0 5
1

Trochu ovsa pro krásu zdroj: shutterstock.com

Ovčáku, čtveráku, nebyla to vička, ani čočovička, byl oves.

Kromě ovčáků na zázračné účinky ovsa přísahali třeba i staří Římané, kteří přidávali ovesné otruby do lázní pro extra péči o pokožku. Naše babičky zase oves používaly jako všemocného pomocníka pro uklidnění podrážděné a poškozené pokožky, ovesné zábaly a koupele pomáhají třeba proti svědivé kůži, proti vyrážce nebo alergiím.

Oves je plný minerálů a vitaminů, které vyživují a pečují o pokožku i vlasy. Obsahuje například zinek, který posiluje pokožku. Oves má také zklidňující účinky a podporuje regeneraci pokožky. Oves pokožku skvěle čistí, ovšem bez zbytečného vysušování a podráždění. Díky tomu je péče s výtažky z ovsa mimořádně vhodná pro suchou pokožku, pro malé děti nebo pro poškozené vlasy.

Přejít na sekci článku:

Oves na tělo

Oves na tělo zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Zapomeňte na obyčejné sprchové gely a raději vyzkoušejte čistotu s výtažky z ovsa. Ovesné výtažky najdete například v tělovém mýdle od Mádary. To kromě extraktů ze semen ovsa obsahuje i ostružiník morušku a také rostlinné oleje, jako je jojobový a zmýdelnatělý palmový a kokosový olej. Zmýdelnatělé oleje spolu s rostlinnými cukry jemně umývají pokožku, zatímco rostlinné výtažky se postarají o hydrataci a výživu i u velmi suché pokožky. Díky tomu je mýdlo opravdu jemnou péčí a je vhodné pro každý typ pokožky.

Chcete ještě jemnější a ještě šetrnější? Nakupujte v dětské sekci. S ovsem tam máme na výběr třeba výživnou koupel. Právě díky výtažkům z ovsa je tato dětská řada od Mádary vhodná pro každodenní používání, pomáhá udržovat v pokožce hydrataci, ale přesto šetrně smývá nečistoty. A nebo zkuste šampon, který se postará o dětské i dospělácké vlasy.