Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Trochu ovsa pro krásu

5,0 5
1

Trochu ovsa pro krásu zdroj: shutterstock.com

Ovčáku, čtveráku, nebyla to vička, ani čočovička, byl oves.

Kromě ovčáků na zázračné účinky ovsa přísahali třeba i staří Římané, kteří přidávali ovesné otruby do lázní pro extra péči o pokožku. Naše babičky zase oves používaly jako všemocného pomocníka pro uklidnění podrážděné a poškozené pokožky, ovesné zábaly a koupele pomáhají třeba proti svědivé kůži, proti vyrážce nebo alergiím.

Oves je plný minerálů a vitaminů, které vyživují a pečují o pokožku i vlasy. Obsahuje například zinek, který posiluje pokožku. Oves má také zklidňující účinky a podporuje regeneraci pokožky. Oves pokožku skvěle čistí, ovšem bez zbytečného vysušování a podráždění. Díky tomu je péče s výtažky z ovsa mimořádně vhodná pro suchou pokožku, pro malé děti nebo pro poškozené vlasy.

Přejít na sekci článku:

Oves na tělo

Oves na tělo zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Zapomeňte na obyčejné sprchové gely a raději vyzkoušejte čistotu s výtažky z ovsa. Ovesné výtažky najdete například v tělovém mýdle od Mádary. To kromě extraktů ze semen ovsa obsahuje i ostružiník morušku a také rostlinné oleje, jako je jojobový a zmýdelnatělý palmový a kokosový olej. Zmýdelnatělé oleje spolu s rostlinnými cukry jemně umývají pokožku, zatímco rostlinné výtažky se postarají o hydrataci a výživu i u velmi suché pokožky. Díky tomu je mýdlo opravdu jemnou péčí a je vhodné pro každý typ pokožky.

Chcete ještě jemnější a ještě šetrnější? Nakupujte v dětské sekci. S ovsem tam máme na výběr třeba výživnou koupel. Právě díky výtažkům z ovsa je tato dětská řada od Mádary vhodná pro každodenní používání, pomáhá udržovat v pokožce hydrataci, ale přesto šetrně smývá nečistoty. A nebo zkuste šampon, který se postará o dětské i dospělácké vlasy.